HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İntihar etmeyi düşünüyorum

Öncelikle merhaba ben 20 yaşındayım ve psikolojik şiddet görüyorum. 3 yıl önce babam tarafından zorla örtündüm. Üniversiteye gidiyordum okula giderken biraz daha sorunlardan uzaklaşıyordum ama okullar kapandığı için aylardır evdeyim. Babam sürekli bizi okuldan şıkartmakla tehdit ediyordu zaten beni de artık göndermeyeceğini söylüyor. Yaşadığım şehirdeki insanlara bu çok normal geliyor ama ben kaldıramıyorum. Evden dışarıya çıkmamıza izin verilmiyor. Bir yere gidilecekse de araba ile ailemiz yanımızdayken gidebiliyoruz. Aile içerisinde sürekli tartışmalar oluyor babam her türlü sitresini bize bağırarak atıyor. Çok baskıcı bir ailem var yanlarında telefonu bile elime alamıyorum. Psikolojik şiddet gün geçtikçe artıyor. Durup dururken ağlıyorum psikolojimin bozulduğunu hissedebiliyorum. Evden kaçmayı düşündüm ama annemi ve kız kardeşimi bırakıp gidemiyorum. Annem de gelmek istemiyor. Zaten kaçsam da beni bulup öldüreceklerine eminim. Tek çarem intihar edip kurtulmakmış gibi geliyor evdeki her şeyi bir intihar aracı olarak görüyorum. Bunu yapmayı sürekli düşünüyorum ama cesaret edemiyorum. Çok zor durumdayım lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım?
Tarih : 29.06.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Size yardımcı olmam açısından ve terapinin daha faydalı olması için daha çok bilgi bilmem gerekir randevu alırsanız sevinirim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi