İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kardeşim intihar girişimde bulundu

Kardeşim 14 yaşında liseye yeni başladı çevresinde neredeyse hiç arkadaşı yok sürekli evde telefonla oynuyo çabuk sinirleniyo ben şuan yanında değilim ama annem geçtiğimiz günlerde kardeşimin kolunda bacağında kendi yaptığı çizikleri görmüş bir tanesi baya derinmiş annemle konuştuğunda mutlu olmadığını intihar etmeye çalıştığını söylemiş bi psikoloğa gidiyordu ama maddi durumumuz özel klinike pek yetmediği için devlete gidiyo orda da randevular arası zaman uzun oluyo bu olay da yeni yaşandı kendisini anneme babama çok açmıyo en açabileceği kişi benim ona nasıl yaklaşmalıyım bilmiyorum annemle babamın mutlu bi evliliği yok bende ergenlik dönemimde bu konudan çok etkilenmiştim psikolojim çok iyi değildi ama sonradan kendimi daha iyi hissettim evde okumamak için şehir dışı üniversite yazdım ama kardeşim evde onun için bi şeyler yapmak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz
Tarih : 10.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Ergenlerde kendine zarar verme genelde öfke ve mutsuzlukla baş etme amaçlı ortaya çıkar. Çoğunlukla intihar amacı taşımaz ancak bu tür davranışlar ciddiye alınmalıdır. Evde huzurlu bir aile ortamının olmaması etkili olabilir ancak bunun yanında arkadaş grubu, kişisel tatmin gibi faktörler de incelenmelidir. Kardeşinizin kendine verdiği değeri yükseltmek amacıyla onunla sohbetler etmenizi tavsiye edebilirim. Onun iyi olduğu şeyleri öne çıkarın ve ondan sevginizi eksik etmeyin. Kardeşinizin haftalık seans aldığı ve takibinin yapıldığı bir terapi onun için daha etkili olacaktır. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi