İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kardeşim kendini ısırıyor

İyi günler. Kardeşim 10 yaşında ve kolunda morluklar fark ettim. Muhtemelen 1 haftalık bir durum nedenini sorduğumda ise sıkılıyorum canım istiyor dedi. Ben nedenlerini araştırdım birçok nedeni var ama sizce ne yapılmalı?
Tarih : 07.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle kendini ne zaman ısırıyor bunu tespit etmek önemlidir. Çocuklar davranışlarını engellemek istemezler ve bunun karşısında da onu yönlendirmeye çalışan ebeveynler ile zıtlaşmaktadırlar. İşte tam da bu noktada kriz başlamaktadır. Bu noktada çocuk bağırabilir, ısırabilir, vurabilir ve kendini yere atabilir. Eğer böyle bir durum varsa öfke problemi olabilir. Bu durum için alanında uzman psikologla kardeşiniz için görüşmenizi tavsiye ederim.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, kardeşinizin kendine zarar verme davranışı olması çok üzücü. Aslında sizin de dediğiniz gibi kendine zarar verme davranışının pek çok sebebi var. Bunları daha detaylı konuşmak ve çözebilmek amacıyla terapi sürecine başlamanızı tavsiye ederim. Terapi sürecine başladığınızda kardeşinizin bu davranışın detaylarını konuşup bununla ilgili nasıl bir yol izleyebileceğiniz üzerinden önerilerde bulunabiliriz. Kardeşinizin psikolojik desteğe ihtiyacı olduğu çok açık. En yakın zamanda bir uzmanla çalışmasını öneriyorum.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi