İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kardeşimin korkusu

12 yaşında olan kız kardeşim çok korkuyor. Evin bir odasından diğerine yalnız gidemiyor bunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözebiliriz?
Tarih : 26.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Nedeni birçok şey olabilir. Aileyle birlikte bir pedagog ile yüz yüze görüşmenizi tavsiye ederim.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ilk önce problemin kaynağını bilmek gerekiyor. Korku ne zamandan beri var, hangi durumlarda tetikleniyor, kardeşiniz böyle durumlarla baş etmek için ne yapıyor, mizacı kaygılı mı vs. gibi soruların cevabını bilmeden problemi ortadan kaldırmak mümkün olmayabilir. Bu anlarda çocuğa destek olmak, "korkacak bir şey yok" veya "sen koca kız oldun" gibi söylemlerden kaçınmak önemli. Korkusunu kabul ederek anlamaya çalışırsanız çocuğa yardımcı olabilirsiniz. Ancak çocuğun korkusu çok yoğunsa ve bu korkuyla çok fazla meşgul oluyorsa profesyonel destek almalısınız.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi