İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

kendimde keşfettiğim bir rahatsızlık

herhangi bir psikoloğa gidemiyorum şu an ve onca sıkıntının arasında kendimle ilgili sanırım bir rahatsızlığı keşfettim küçükken fake hesaplar açardım kendi güzellik algıma uyan ve ünlü olmayan insanların fake hesaplarını açıyordum tanıştığım insanlara o kişiymişim gibi davranıyordum küçüklük diye konuyu kapattım şu an herhangi bir fake hesap da açmıyorum fakat hala daha beğendiğim ve ünlü olmayan bir kişi var ve bazen ben oymuşum gibi onun yerindeymişim gibi hissediyorum veya davranıyorum oldukça da ona özeniyorum o insanı çok fazla abartıyorum onunla tanışmak falan istiyorum bu durumlar beni korkutmaya başladı kısacası bu gibi sıkıntılarım var tam olarak ne olduğunu bilmiyorum bu yüzden kendimi burada buldum yardımcı olabilirseniz şimdiden çok teşekkür ederim
Tarih : 05.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bu durum aslında kabul görmek istemenizle alakalı olabilir. Siz aslında başka biri olduğunda çevrenizdeki insanların sizi daha fazla önemseyeceğini ya da beğeneceğini düşünüyor olabilirsiniz. Dediğiniz gibi bu gibi taklitler genel olarak çocuklukta başlar ve eğer farkına varılmazsa ileriki yaşlara kadar devam edebilir. Bu durumu aslında bir bakımdan özgüven eksikliğine de yol açmaktadır. Herkes gibi siz de kendiniz olduğunuz zaman güzel ve eşsiniz. Kendinize özgü olan olumlu özelliklerinizi ve davranışlarınızı farkında olun ve bunları sevmeye çalışın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi