İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimi bu dünyaya ait hissetmiyorum

24 yaşındayım, birkaç aya mezunum, şu an için işsizim. Hayatta hep bir şeyler için çabalamak zorundaydım, ailem fakirdi. Aklıma hala o sefil günler geliyor eve kömür alamadık diye zatüre olmuştuk ablamla. Canım bir şey çektiğinde sokakta yerlerde 5-10 kuruş arardım. Annemden isteyemezdim çünkü bilirdim yoktu. Şimdi ufacık bir şey başardığımda, bir işe girdiğimde fayda sağladığım için kendimi mutlu hissediyorum. Ama bu mutluluk öyle anlık ki, hep bir yerlerim eksik. Eksik olan ne bilmiyorum. Kendimi sürekli ağlarken buluyorum. Neden? Bugün tek başıma sinemaya gittim, film izlerken bir anda düşündüm, acaba çıkışta bir otobüsün önüne atlasam mı diye. Eve varana kadar ağladım. Çok ağladım. Tam gözyaşım bitti derken doluveriyor gözlerim. Dayanamıyorum, eksiğim ama tamamlanamıyorum. Bu kalabalığın içinde bir ben fazlalıkmışım gibi geliyor. Herkesin bu hayatta bir rolü bir görevi varmış da sanki hepsi beni dışlamaya anlaşmış gibi. Hiç mutlu değilim. En son ne zaman mutluydum onu bile bilmiyorum... Nasıl mutlu olurum ben?
Tarih : 09.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Öncelikle merhaba. Yaşınızdan yaptığım çıkarımdan küçüklüğünüzün yoksullukla geçtiği sonucuna varıyorum. Küçük yaşlardan itibaren hayatın acı gerçekleriyle yüzleşmişsiniz, olgun olmanız gerekmiş. Şu an içinizde taşıdığınız eksikliğinizi tanımlaması zor olabilir ama o eksikliğin sizdeki etkilerini tanımlayabilirsiniz. O 'eksik' hayatınızda olsaydı, tamamlanmış olsaydınız şu anda eskiye göre daha mutlu? daha özgür? daha umut dolu? nasıl hissederdiniz? Belki eksiklik dediğiniz şey yaşayamadığınız çocukluğunuzdur..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi