İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendimi günahkar hissediyorum

Dini konularda aklıma kötü kötü şeyler geliyor. 1 senedir böyleyim. Hep kendimi günahkar hissediyorum. Belki de çok günahım var bilmiyorum. Okulda yok. Evde delirmek üzereyim. Artık duvarlar üstüme üstüme geliyor. Aklıma kötü düşünceler gelince çok korkuyorum. Uyku düzenim bozuldu. Bazen ağlıyorum bazen ağlayamıyorum bile çok yoruldum. Artık hiçbir aktivite veya rutinlerimi gerçekleştiremiyorum. Umudum kesildi. Ders çalışmak bile istemiyorum. Bir ara intihar etmek istedim yüksek bir yere çıktım ama yapamadım dinimizde günah. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Önceden çok çalışkandım ama umudumu kaybettiğim için artık ders çalışmak istemiyorum ders notlarım düştü. Artık tırnak yemekten başka bir şey yapamıyorum nerdeyse. Ne yapmalıyım yazar mısınız lütfen.
Tarih : 13.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle yaşadığın üzüntü ve duygu karmaşan için üzüldüğümü belirtmek isterim. Aslında kendini ne kadar günahkar hissediyorum desen de günah olduğu için intihardan vazgeçtiğini söylüyorsun, bu yönden bakarsak o kadar da günahkar olmadığını fark etmeni isterim. Yaptıkların aslında düşüncelerin kadar olumsuz değiller bunu kontrol ettiğinde daha güzel bir açıdan bakabileceğini umuyorum. Yaşadığın bu durumun neden kaynakladığını, tam olarak detaylarını bilmediğim için bunu bir uzmanla görüşmen daha faydalı olur. O zamana kadar kendine iyi bakmanı dilerim.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bu sürece nasıl geldiniz, bunun analiz edilmesi terapi sürecinde beraber anlamlandırmanız size iyi gelebilecekler arasında. Motivasyonel bazı çalışmalar yapılabilir. Daha kötüye gitmeden bir terapi almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi