İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendine zarar verme

Merhaba, 21 yaşındayım. Yeme bozukluğu ve ilişki sorunlarıyla uğraşıyorum. İlişki sorunu dediğime bakmayın artık görüşmüyoruz nerdeyse. zaten bahsettiğim erkek de evliymiş. Konuları uzatmak istemiyorum, şu an her şey üst üste bindi. Eskiden arada kendime zarar verirdim. Şimdi yine tekrar aynı düşünceler başladı. İntihar düşüncesinden çok kendimi kesmekten bahsediyorum. Aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum.
Tarih : 31.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Kendine zarar verme davranışı öncelikle psikiyatrik bir olgu. En kısa sürede bir psikiyatra gitmenizi ve ilaç tedavisine başlamanızı öneririm. Bunun yanında KZVD'nin işlevlerini ve altında yatan temel sebeplerini bulabilmek ve bunların tedavisine başlayabilmek amacıyla nitelikli bir değerlendirme yapılması iyi olacaktır. Randevu almak isterseniz ayrıntılı bir şekilde konuşabiliriz. Ancak herhangi bir psikologdan randevu almasanız dahi, bir psikiyatra gitmenin sizin için önemli olduğunu düşünüyorum. İlişki sorununuza ve yeme bozukluğunuzu da tabi ayrıca konuşmak gerekir ancak muhtemelen yeme sorunlarınız ve KZVD birbirleriyle ilişkileri olan işlevsiz başa çıkma tutumlarınız. Bu nedenle hem ilaç tedavisi hem de psikoterapi, her ikisi üzerinde birlikte etki gösterebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi