İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Madde bağımlısıyım

İyi günler, ben 25 yaşındayım İstanbul'da oturuyorum. Maddi manevi durumum iyi, yaklaşık 10 yıldır uyuşturucu madde kullanıyorum. Bonzai ve sürekli bir ara veremiyorum. Devamlı içmek istiyorum. Babam sinirli bir insan, her içtiğimde dayak diyorum. Ağır darbeler alıyorum. Gözüm şişti, burnum ve dudağım patladı. Bir türlü bırakamadım dayak yemekten bıktım. Geçen sene 30 tane ilaç yuttum, intihar ettim, Dayanamadım. Ne yapmam gerekiyor, bana lütfen yardımcı olun hiç iyi durumda değilim.
Tarih : 26.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız madde bağımlılığı aslında bir çok problemi, sizin de yaşadığınız öfke kontrol problemi gibi, pek çok durumu beraberinde getirir. Depresyon, intihar düşüncesi, kaygı bozuklukları, dikkat eksikliği, kendine zarar verme gibi davranışlar bunlardan bir kaçıdır. Bu problemleri yaşamanız sizi kullandığınız maddelere daha bağımlı hale getirebilir ama farkında olmanız gereken, madde kullanımı size bu durumları yaratmış olduğudur. Uyarıcı maddeler size kısa süreli mutluluk verir. Bunun farkında olursanız tedavinin ilk adımını tek başınıza atmış olacaksınız. Bununla birlikte psikolojik destek almanız oldukça önemlidir. Bunun için size yardımcı olabilecek uzmanlarımıza göz atmanızı ve sürecin devamlılığını sağlamanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi