İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Misofonya

İnternetten aratmam sonucu rahatsızlığımın adını öğrendim ama iyileşmem için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Delireceğim gibi. Sakız, çekirdek, cips, patlamış mısır, yemek yeme sesi hatta nefes alışveriş sesi bile beni çıldırtıyor. Sanki biri beynimi oyuyor gibi hissediyorum. Bu olaya ilk başlarda ailem üzerine gidersem iyi olacağımı söylediler. Sakızı (en çok sakız rahatsız ediyor) yanımda çiğnediler ama bu durumumu daha da kötüleştirdi. Diğer seslerde de aşırı derecede rahatsızlık duysam da sakız sesini duyunca tüm bedenim titriyor ve anında ağlıyorum. Bu hastalığın üstesinden nasıl gelebilirim?
Tarih : 27.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Bazen bazı seslere normalden fazla duyarlı olabiliriz. Bu günlük hayatımızı etkilemediği sürece sıkıntı yaratmaz. Fakat bu sorunun sizi oldukça etkilediğini görüyorum. Günlük hayatınızda işlev bozukluğuna neden olmuş ve sosyal ilişkilerinizi etkiler hale gelmiş. Misofonya' nın nedenleri tam olarak bilinememektedir. Biyolojik olduğu düşünülmektedir. Terapi desteği faydalı olabilir. Dikkatinizi yönlendirme konusunda yarar sağlayacaktır. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi