İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Misophonia hastası babam var

Merhabalar, Babamın davranış bozuklukları hakkında sorularım var. Babam 66 yaşında emekli hiç arkadaşı olmayan asosyal birisi, ev ihtiyaçları hariç tüm gün evde oturur hiç bir ilgi alanı yok, tv bile kulaklarını rahatsız ettiği için yarım saat bakar kapatır Işık ve ses rahatsız ediyor, ve sadece karanlıkta oturur, biz konuşmadığımız zaman pek konuşmaz. Etrafta ki seslere odaklanır. Kafasında kurmaya başlar birilerini düşman ilan eder ve bunlar komsuları olur üst komşu veya alt komşu, ona bilerek vuruyorlarmış. Bu durum artarak devam eder babamda onlara karşılık vermeye evde ki eşyaları vurmaya ve kırmaya başlar küfürler eder. Bir iki kez kavga eşiğine getirdi polisler falan geldi, Allahtan iyi komsularımız oldu da daha fazla ileriye gitmediler annemin hatırına, Ablamla beraber onu çok uyardık, yeri geldi bir piskolog gibi yeri geldi tartışma usülü ama olmuyor dayanamıyor napacagımızı şaşırdık. Daha önemli dertlerimiz varken bir de bu durumla uğraşıyoruz. Yıllardır huzursuzluk çekiyoruz bu durumdan açıkcası sorunlar belki çözülür diye 6 ev değiştirdik ama düzelmedi malesef, konu başlığını araştırmalardan yola çıkarak kendim yazdım ama şizofren olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız bilgi olarak çok sevinirim.
Tarih : 12.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Sorunun oturduğunuz yer ile değil babanızın durumu ile ilgili olduğunu düşünmekteyim ev değiştirmenizin işe yaramam sebebi olabilir. Babanızı en yakın zamanda bir psikiyatri kliniğine götürmenizi veya en yakın psikiyatriste danışmanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi