İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ne yapacağımızı bilmiyoruz :(

Benim ablam bipolar hastası 2 kez atak geçirdi , doktor 2 kez yatış verdi ama anne ve babam onun başına orada daha kötü bir şey geleceği düşüncesiyle yatırmadılar. Ancak ablam hiçbir zaman iyleşemedi . Biz hasta olduğu dönemlerde ya kendine ya da bize zarar verecek diye hep diken üstündeydik. Şu anda da yine durumunun kötüye gittiğine eminim yine atak geçirmesinden çok korkuyorum ( o zaman akli yeterliliğini tamamen kaybediyor ). Evde en ufak bir şeyden kavga çıkmasına tartışma konusu olmasına artık ailecek tahammül edemiyoruz.Psikiyatriye gitmeyi ilaç kullanmayı asla kabullenmiyor bu şekilde hem kendinin hem de bizim hayatımızı ziyan ediyor. ' Siz hastasınız siz tedavi olun diyor' . Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bana vereceğiniz en ufak bir tavsiye şu anda herşeyden değerli.
Tarih : 15.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Aİlenizi yatış konusunda doktorların bilgilendirmesi için tekrar görüşebilirsiniz. Atak döneminde hastane ortamında olması çok daha güvenli olacaktır. Ablanızla atak dönemlerinde ikna etmeye çalışsanız da maalesef bir sonuca ulaşamayabilir fakat o süreci atlatıp sizi anlayabileceği bir dönemde atakların olduğu dönemlerde hastanenin ve ilaç tedavisinin omum için önemli olduğunu söylerseniz o süreçte sizi anlaması ve ikna olması daha kolay olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi