İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Nerden başlayacağım

20 yaşındayım mental olarak kendimi hiç iyi hissetmiyorum ara ara bu dönemden geçiyorum sorunun ne olduğunu ve nerden başlayacağımı bilmiyorum ağlama krizleri beni mahvediyor.
Tarih : 30.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Bazen yaşam koşullarındaki olumsuzluklar ya da düşüncelerimiz (geleceğe dair kaygılar, kendimizi gerçekleştirememek, kendimize yönelik algılarımız vs.) duygu durumumuzu olumsuz etkileyebilir. Nedenini öğrenmek ve kendinizi bu süreçte keşfetmek, anlamlandırmak için psikoterapi desteği faydalı olacaktır. Terapi aynı zamanda başa çıkma yollarını da öğretme konusunda yardımcı olacaktır. Bunun dışında hangi zamanlarda bu durumun tetiklendiğini, kimlerden ve hangi olaylardan etkilendiğinizi gözlemleyebilirsiniz. Yürüyüş ve yüzme gibi sporlarla uğraşabilirsiniz; antidepresanlar kadar etkilidirler. Ek olarak meditasyon ve nefes egzersizleri de yapabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi