İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Öfke kontrolüm yok

Merhaba. Son üç aydır bitmek bilmeyen bir depresyon sürecine girdim. Hayatımdaki herkesle kavga ediyorum ve çok agresif bir hal aldım. Öfkemi kontrol edemiyorum ve sevdiklerimin kalbini kırıyorum sonra büyük bir pişmanlık yaşıyorum. Bütün bunların sebebinin sosyal hayata adapte olamamak ile ilgili olabileceğine inanmaya başladım. Yardımcı olabilir misiniz?
Tarih : 25.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öfke normal ve sağlıklı bir duygudur. Herkes bu duyguyu yaşamaktadır fakat bu kontrol edilemez bir haldeyse bu alanda bir uzman desteğinin alınması çok önemlidir. Yaşadığınız öfkenin neden kaynaklandığını bilmiyorum fakat öfke bastırılmış bir duygudan kaynaklanabilir. Sonuncunda bastırılan duygu dışarıya öfke olarak çıkar. Dışarı çıkarken karşı taraf için kırıcı veya kendisi için yıkıcı olabilir. Bunu kontrol etmek için yapabileceğiniz en doğru davranışlardan biri olaylar karşısında gösterilen tepkilerinizi kontrol edip, yönetebilmektir. Yönetilebilen öfke sizi hafifletir ve sizi sakinleştirir. Ayrıca, öfkenin neden kaynaklandığını bulursanız öfkenizi daha kolay kontrol altına alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi