İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Öfkemi kontrol edemiyorum ne yapmalıyım

Öfkemi kontrol edemiyorum kendime ciddi derecede olmasa da fiziksel zarar veriyorum bu çok sıklıkla olmuyor fakat bu yaşadığım durum beni endişelendirmeye yetti ne yapmalıyım ?
Tarih : 27.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Tanya Halkacıoğlu

Öfke kontrol bozukluğunuz kendinize fiziksel şiddet uygulayacak boyuta getirecek kadar ciddi. Hemen terapi sürecine girmeniz gerek bunun ilerisi başkalarına şiddet de uygulamak olabilir, isteseniz de bunun önüne geçemeyebilirsiniz. Bu platform üstünden randevu oluşturabilirsiniz bana, seanslara vakit kaybetmeden başlarız. Sağlıkla kalın.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Sizi öfkelendiren şeylerin altındaki sebepleri arayın. Bunları analiz edip, anlamlandırmanız gerekiyor. Spor ve meditasyona daha çok yönelin. Öfkenin ortaya çıkardığı davranışı başka bir davranışla değiştirmek gerekiyor.

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba, bilişsel yeniden yapılandırma yöntemiyle bu probleminizden kurtulabilirsiniz. Öfke kontrolü hakkında size yardımcı olabilirim. Dilerseniz randevu alabilirsiniz.

Psikolog

Merve Karakuş

Öfke kontrolü için bize başvurabilirsiniz. Kendinize veya herhangi birşeye zarar vermeden öfkemizi yaşamak ve bunu kontrol edebilmek çok önemli. Bazen tek başıma bunun kontrolü zor olabilir fakat size yardımcı olabiliriz. Doğru nefes egzersizleri ve doğru tekniklerde bunu aşabilirsiniz.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar , Hayatımız boyunca başımızdan geçen bir çok olay veya şahit olduğumuz etkilendiğimiz olaylar bizi zaman içerisinde hem fizyolojik hem psikolojik olarak etkilemekte. Olayın türüne göre önce fizyolojik yıpranma daha sonra psikolojik olabiliyor. Veya tam tersi olabiliyor. Süreç içerisinde yaşanan kaygılar ve stresörler sayesinde fizyolojik yıpranmalar meydana gelir buda ani sinirlenmeler öfkelenmelere , öfke kontrol bozukluğuna kadar gidebilir. Ama bizim çalışmamız ve anlamlandırmamız gereken detaylı bilgi ve anamnezi , ön görüşmeyi yapıp suyun üzerindeki öfkeyi değil öfkenin altındaki kaygı mı ? Travmamı ? Duygu durum tetiklenmesi mi ? Bunu belirlememiz gerekiyor. Yani bir nevi örnek vermemiz gerekirse bataklığın üzerini örtüp geçmektense bataklığı kökten kurutup sağlıklı bir toprak haline getirmemiz gerekiyor. Halledilmeyecek bir problem değil, müsterih olun lütfen. İlk adımı atmışsınız farkındalığınız oldukça kuvvetli. Sıra 2. Adımı atıp bir profesyonel bir destek almanızda , randevu oluşturmanızda fayda var... Hoşçakalın... Uzman Klinik Psikolog Ahmet Ali SUNAY

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi