İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Öfkemi kontrol etmek istiyorum

Misophonia ile artık baş edemiyorum. Her gün bu yüzden sinir, ağlama krizleri geçiriyorum. Dışarıya çıkmaktan çok rahatsız oluyorum markete dahi tek başıma gidemiyorum insanlara karşı içimde nedenini bilmediğim bir nefret ve korku var. Her gün çok düşünmekten baş ağrısı çekiyorum ama hastaneye gitmeye korkuyorum. Anlık gelen sinir krizleri sebebiyle kendime şiddet uyguluyorum etrafıma saldırıyorum. Hiçbir şeyden haz almıyorum devamlı ağlamak birşeyleri kırmak parçalamak istiyorum. Ailemle yemek yemekten nefret ediyorum sesleri duydukça çıldırıyorum. Sürekli lanet edip beddualar ediyorum ağlamaya kendime vurmaya başlıyorum. Artık kafayı yemek üzereyim. Psikoloğa gidemiyorum yabancılarla konuşamıyorum çok rahatsız hissediyorum kendimi. Devamlı uyuyorum uyursam geçermiş gibi ama geçmiyor. İçimde nefretten başka bir şey yok geleceğe dair umut yok kendimden tiksinmeye başladım her aynaya baktığımda kendime sövmeye başlıyorum. Öfkeyle başa çıkamıyorum artık dayanacak gücüm kalmadı.
Tarih : 01.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığın rahatsızlıkla beraber bazı psikolojik rahatsızlıkların tetiklenmiş olabilir. Bu yüzden olaylara karşı tahammülsüzlüğün artışmış ve daha çabuk öfkeleniyor olabilirsin. Böyle bir rahatsızlığa sahipsen öncelikle yaşam tarzını değiştirmekle başlayabilirsin. Daha sakinleştirici müzikler dinleyebilirsin bunlar sana seslere karşı daha iyi hissetmesi sağlayacaktır. Sadece bunu yapman da yeterli olmayabilir, o yüzden en yakın zamanda terapi almanı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi