İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilim intihar ediyor

1,5 yıllık sevgilim yakın zamanda annesini kaybetti ve annesinin ölümünden kendisini sorumlu tutuyor. Aile yapıları zayıf ve evde istenmiyor. iş yerindeki insanlarla da anlaşamıyor. son zamanlarda onun bu ruh hali beni de etkiliyor ve üniversiteye hazırlanamıyorum. ilişkimiz bu yüzden her gün kavga ve tartışma dolu oldu. Sürekli intihara girişiyor ancak başarısız oluyor. durduk yere kendini öldürmek istediğini söylüyor, ona destek olmak için ne yapabilirim, benimle psikoloğa gelmiyor ne gibi bir ilaç alabiliriz?
Tarih : 31.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Duygu Güner

Merhabalar sevgili danışan, Öncelikle yaşadığınız durum için üzgün olduğumu belirtmeliyim. Ancak ne yazık ki sadece ilaç kullanması yeterli olmayacaktır. Travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor büyük ihtimal. Belki onu online psikolog görüşmesine ikna edebilirsiniz. Yapmanız gereken en doğru hareketin bu olduğunu düşünüyorum.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Zor bir süreç ikiniz içinde. Fakat öncelikle tedaviyi sevgiliniz kabul etmeli. İkna edebilirseniz bizimle önleme görüşebilir. İstemezse onu ilişkiniz hakkında konuşmak için çift terapi öenetebilirsiniz bu şekilde ikna olabilir. Fakat intihar girişimi bu kadar sık ise bir şekilde bunu ailesinden bir üyesinin bilgisi olmadı ve bir Psikiyatristle görüşmesi gerekiyor en kısa sürede.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi