Sevgilim intihar ediyor

1,5 yıllık sevgilim yakın zamanda annesini kaybetti ve annesinin ölümünden kendisini sorumlu tutuyor. Aile yapıları zayıf ve evde istenmiyor. iş yerindeki insanlarla da anlaşamıyor. son zamanlarda onun bu ruh hali beni de etkiliyor ve üniversiteye hazırlanamıyorum. ilişkimiz bu yüzden her gün kavga ve tartışma dolu oldu. Sürekli intihara girişiyor ancak başarısız oluyor. durduk yere kendini öldürmek istediğini söylüyor, ona destek olmak için ne yapabilirim, benimle psikoloğa gelmiyor ne gibi bir ilaç alabiliriz?

30 Ağustos 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Zor bir süreç ikiniz içinde. Fakat öncelikle tedaviyi sevgiliniz kabul etmeli. İkna edebilirseniz bizimle önleme görüşebilir. İstemezse onu ilişkiniz hakkında konuşmak için çift terapi öenetebilirsiniz bu şekilde ikna olabilir. Fakat intihar girişimi bu kadar sık ise bir şekilde bunu ailesinden bir üyesinin bilgisi olmadı ve bir Psikiyatristle görüşmesi gerekiyor en kısa sürede.

6 Eylül 2020
Duygu  Güner
Duygu Güner

Merhabalar sevgili danışan, Öncelikle yaşadığınız durum için üzgün olduğumu belirtmeliyim. Ancak ne yazık ki sadece ilaç kullanması yeterli olmayacaktır. Travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor büyük ihtimal. Belki onu online psikolog görüşmesine ikna edebilirsiniz. Yapmanız gereken en doğru hareketin bu olduğunu düşünüyorum.

2 Eylül 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı