İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilimin yokluğuna nasıl alışacağım?

38 gün önce 1 buçuk senelik sevgilimi hiçbir şey yokken ansızın kalp krizi geçirdi kaybettim. Ve ben bu acıya dayanamıyorum bu sıralar söz nişan yapacaktık, ben hala kabullenemiyorum. Rüyalarımda hep yaşadığını görüyorum ve arkadaşlarım da böyle rüyalar görüyorlar. Kabre ziyarete gidince sadece inanıyorum, çıkınca yine kabullenemiyorum. Boş boş bakıyorum duvarlara ağlamaktan artık boğazlarım acıyor. Allahım kimseye bu acıyı vermesin düşmanıma bile yaşatmasın. Beni ayağa kaldıran sevgilimdi karanlığımdan çıkaran şimdi gidişiyle daha da dibine battım ben ne yapacağım?
Tarih : 11.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Öncelikle kaybınız için üzgün olduğumu belirtmek isterim. Ölüm, değer verdiğimiz bir söz konusu olunca kabullenmesi daha zor bir olgu haline gelebiliyor. Bu kayıp ani geliştiyse acıyı artırırken kabullenmeyi zorlaştırabiliyor. Şu an bir yas süresindesiniz. Kendinize acınızı yaşamak için fırsat vermeli, zaman tanımalısınız. Her ne kadar zor gelse de onun öldüğü fikriyle yüzleşmek bu durumu kabullenmenizi kolaylaştıracaktır, fakat bu fikre kendinizi yavaş yavaş alıştırmaya çalışın. Bu dönemde mümkünse hayatınızda büyük değişikliklerden kaçının. Yas süresinin azalarak 6-10 aya kadar sürmesi doğaldır fakat süreci bir psikolog desteği alarak da geçirebilirsiniz. Bu dönemde acınızın etkisiyle sağlınızı ihmal etmeyin, yemenize içmenize mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi