İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sınavı kazanamazsam, alay konusu olacağım

Merhaba. Üniversite sınavına hazırlanıyorum netlerimde hiçbir artışın olmaması inanılmaz canımı sıkıyor. Bu benim sınava hazırlandığım ilk sene değil, 3. kez deniyorum. Yani 21 yaşındayım. Bu sene de yapamazsam herkesin alay konusu olacağım yani. Gerçekten her saniye ağlayasım var. Ailemin yanındayken tutuyorum kendimi ama tek başımayken sürekli ağlıyorum. Bıktım artık gerçekten yaşamak istiyorum.
Tarih : 12.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sınava az kalan bir süre içinde kaygılı hissetmeniz çok normal bir durumdur. Öncelikli olarak, elinizden gelen tüm imkanları kullanarak çalıştınız mı, önemli olan bu. Kimsenin sizin için ne düşündüğü değil, sizin kendiniz için ne düşündüğünüz önemli. Eğer elinizden gelenin en iyisi yaptığını düşünüyorsanız, bu sizi endişelendirmemeli. Yapmanız gereken en doğru şey, sınav zamanına kadar eksik olduğunuz konuları tespit edip, o konulara yoğunlaşabilirsiniz. Siz kendiniz için çalışıyorsunuz, ve yine kendiniz için bir üniversiteyi kazanıp okuyacaksınız. Onun için sizin mutlu olmanız ve kaygılı hissetmemeniniz çok önemli çünkü stres ve kaygı yapmanız sınav başarınızı düşürebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi