İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Şizofreni miyim?

Bana kaygı bozukluğu tanısı konuldu. Başkalarına zarar vermekten korkuyordum. Delici ve kesici aletleri kullanamıyordum. 5 sene ardından bu hastalığı yendim. Şimdi ise kafama gelen korkunç düşünceler beni korkutuyor sürekli korkuya neden oluyor. Bu düşünceler şunlar: canlı cansız ne varsa beynim istem dışı korkunç bir şeye benzetiyor. Halüsinasyon değil sadece kafamda canlanıyor ve gerçek olmadıklarını bilmeme rağmen gerçekmiş hissine kapılıyorum. Böyle olunca çok korkuyorum, insanlar tuhafıma gidiyor kendimde dahil. Psikiyatristim kaygı bozukluğu olduğunu söyledi ama emin olamıyorum şizofreni miyim diye sürekli soru işaretleri kafamı kurcalıyor. Benim neyim var?
Tarih : 20.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, şizofreni hastalığında genelde hastalar görmekten çok işitme varsanı yani işitme halüsinasyonu görebilirler. Bununla birlikte bir çok tanısı da olabilir. Sizin anlattığınız kadarıyla sizin yaşadıklarınız bunlarla uyuşmadığını görüyorum. Yaşadığınız halüsinasyon üzüntü veya stres kaynaklı bir bastırma durumu olabilir. Daha detaylı bir teşhis için uzmanlarımızdan online yardım alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi