İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Toplum içinde konuşamıyorum

toplum içinde konuşmada zorluk çekiyorum. pandemiden sonra iyice arttı. kadınlarla az çok bir şeyler konuşabiliyorum ama sıra erkeklere gelince bir garip oluyorum. Buna babam da dahil göz teması kuramıyorum, sesim kesiliyor, ellerim titriyor. babamdan korkmuyorum ,diğer karşı cinslerime karşıda bir şey hissetmiyorum ama bu huyumu yenemedim bir türlü. Eğer tedavisi varsa psikolojik destek almak istiyorum.
Tarih : 15.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız bu durum sosyal fobinizden olabilir. Yaşadığınız, hoşunuza gitmeyen biri durumdan dolayı kaynaklanıyor olabilir. Var olan sosyal fobiniz pandemi süresinde artış göstermiş olabilir çünkü sonradan çıkması olası bir durumdur. Tedavisi olan bir rahatsızlıktır. En yakın zamanda psikologlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi