• Soru Sor
  • Yaşadıklarıma artık dayanamıyorum, ne yapmalıyım?

Yaşadıklarıma artık dayanamıyorum, ne yapmalıyım?

Babamın annemi aldattığını biliyorum. 13 yaşında öğrendim ve sadece ben biliyorum. Defalarca kez tacize uğradım kimse bilmiyor. Ailem benimle ilgilenmiyor. Evimizde huzur yok ailem her gün kavga ediyor. Onların yanında mutlu rolü yapmaktan bıktım. Her gece ağlamaktan bıktım. Yaşamak istemiyorum. Daha birçok şey. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum.

27 Ağustos 2021
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhaba, hepimizin hayatında karşılaştığı bazı zorluklar olabiliyor. Aldatan kişi için aldatma küçük bir kaçamak bir eğlence olarak görülse bile, buna tanık olan 3. Kişi için bilhassa çocuklar için (ki siz 13 yaşında bir cocukmussunuz) travma sebebi olabilir. Bunun dışında taciz meselesi belki de sadece sıradan bir psikologa görünmeyle gitmeyebilir. Yasal mercilerden yardım isteyebilirsiniz. Yaşınız kaç bilmiyorum. Bu olan bitenleri çevrenizde guvenebileceginiz, sorumluluk sahibi bir yetişkine muhakkak anlatmanız ve yardım istemeniz gerektiğini düşündüm yazdığınız kadarıyla

29 Ağustos 2021
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Merhabalar. Oldukça ağır süreçlerden geçmiş ve geçiyor gibi görünüyorsunuz. Bunları deneyimlemek yaşam motivasyonunuzu düşürüyor, hayata dair umudunuzu kırıyor olabilir. Bu durumda psikolojik destek almanız faydalı olacaktır. Tedbir amaçlı bir hekime görünmeniz de faydalı olabilir.

27 Ağustos 2021
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı