İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yaşamakla ilgili sıkıntım var ne yapmalıyım ?

İyi günler, öncelikle 31 yaşında İzmir' de yaşayan bir bireyim. İçimde daimi bir mutsuzluk, yaşamdan bıkmışlık, yaşamı sorgulayan, hiç bir şey yapmak istemeyen, evden dışarı adımını atmayan, arkadaşlarından uzak, iş hayatından uzak ve çalışmama isteği(işsizim şu anda), düşünmeden hareket etme, umursamama, daimi sinirlilik, daimi mutsuzluk hissi, başladığım bir işi hep yarıda bırakmak ve onu tamamlamama isteği, maymun iştahlılık, her akşam yatağa yatarken ertesi sabaha uyanmama isteği ve bununla gelen saçma bir cahil cesareti, her sohbetimde dile getirdiğim yaşamama isteği, intihara olan yakınlığımı insanlara anlatma ve onlardan gelen saçma tepkilere ve duygulara karşı hissizlik gibi sıkıntılar yaşıyorum ve engel olamıyorum. Yaklaşık 10 senedir bu tarz hisler var içimde, bir şekilde mücadele ediyorum fakat bu yükü daha fazla taşıyamayacağımı düşünüyorum, maddi imkansızlıklardan dolayı doktorada danışamıyorum. Şansa sizi görünce yazmak istedim. Yaşamakla ilgili bir sürü sıkıntım var ve pek de yaşama meraklısı olan birisi olmayarak yazıyorum ne yapmalıyım ?
Tarih : 26.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Yazdıklarınızdan uzun süreli depresif belirtiler gösterdiğinizi anlıyorum. Bu depresif belirtiler kronikleştiği için hayata dair yorgunluğunuzu daha fazla hissettiriyor olabilir. Peki neden böyle hissederiz? Bunun nedeni genetik yatkınlık olabilir. Ailede depresyon/bipolar/şizofreni ya da diğer psikotik hastalık öyküsü olabilir. Diğer nedenlerden biri de geçmiş travmatik yaşantılar olabilir. Terapi desteğinin katkısı olacaktır. Fakat önlem amaçlı, devlet hastanelerinde hizmet veren hekimlere de görünmenizi öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi