İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yıllardır geçneyen aşırı ve ani sinirlilik

Merhaba, öncelikle psikiyatristle tanışmam ve antidepresan (prozac) kullanmam lise yıllarıma yani 8 yıl öncesine dayanıyor. İlk olarak gün içinde duygu değişimleri ve sinirlilik şikayeti ile gittiğimde doktor reçetesi prozac isimli ilaca başladım, rapor aldım. 3 yıl kadar kullandım, hastalığımın şiddetlendiği intihar düşüncelerine geldiğim dönemde doktor günde 3e çıkardı. Sonra yine yıldan yıla 1er 1er azaldı. Bir yıl kadar tek öğün kullandım sonra yine şiddetlendi. Misol 100 mg ve yanında ek ilac kullandım misol 2 ye çıktı. Sonrasında ek ilac bıraktık misol 1e düştü. Arada 3 gün 5 gün içmediğim zamanlar oldu. 2 yıldır misol 50 mg tek öğün kullanıyorum. Melankoli hali. Duygu değişimi hali kesinlikle olmuyor. İlaç kullandığım zamanlar sinirlilik büyük ölçüde, kendime ve çevremdekilere fark ettirecek derecede azalıyor. Fakat 10 gündür ilac bittiği için kullanmadım ilac yazdıramadım. 10 gündür sürekli her şeye sinirleniyor, abi öfkeleniyor sonrasında duruluyorum. 24 yıldır sigara içmeyen ve başlamayan ben bugün sigara paketi aldım kola ve sigara içince beynim biraz duruluyor. Ben antidepresan ilaçları ömür boyu kullanmak zorunda mıyım? Ev halkının zoru ile başladığım ve devamlı kullandığım ilacı bıraktığım için tepki alıyorum ama ömür boyu ilaç icip karaciğer ve böbreklerimi çürütmek istemiyorum. Bu durumu yorumlar ve öneriler verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler
Tarih : 09.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, uzun bir ilaç kullanımı geçmişiniz var. Öncelikle sinirlilik, melankoli gibi duygu durumlarınızın anlaşılması ve bunlarla çalışılması gerekiyor. Duygu durum alanında yaşanan sorunlarla çalışmak için birçok farklı terapi yöntemi bulunmaktadır. Ancak sizin için en doğru yöntemi seçmek ve uygulamak için durumunuzu daha detaylı olarak değerlendirmemiz gereklidir. Bu süreçte size faydalı olabilmem için bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi