İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Zarar verme isteği

Merhabalar. Ben 20 yaşındayım ve yaklaşık 5 yıldır kendime zarar veriyorum. Sinirlenince kızınca falan değil sadece hem de. Canım sıkılınca bile iğne batırmak bir yerimi kesmek, baş ağrılarını arttırmak veya kendimi cezalandırmak gibi şeyler. İntihar girişimlerim de oldu ama göründüğü üzere olumsuz bir şey olmadı. Bunun için 2 yıl tedavi aldım ama bu 2 yıl 18 yaşımdan önce olduğu için ailemle yere attığım çöp bile paylaşıldı. Birçok doktor değiştirmeme rağmen hasta doktor gizliliği olmadı. 18 den sonra ise anlatmamaya karar verdim. Çünkü ya o bütün gün uyutan ilaçlardan verdiler ya da dinlemeden anlamadan garip garip tanılar koydular. Bunlar aşırı can sıkıcı durumlardı. Şuan ise ailemle geçirdiğim aşırı vakit ve arkadaş olmama durumuna bakarsak kendime zarar vermemek nefes almadan yaşamak kadar zor geliyor bana. Kollarım ve vücudumun çoğu yeri iz dolu. Artı olarak iç hastalıklarım var. Bu durumu tedavi ettirmem gerektiğini bilsem de bir türlü o kapıdan giremedim. İnsanların özellikle ailemin duymasını istemediğim bi olay çünkü. İnanlar psikolojik rahatsızlıkları delilik olarak algılıyor maalesef ki. Sorunum sevilmemek, sevgili veya ergen problemleri de değil. Sadece çok mutlu olsam bile vücudumla alıp veremediğim bir şey var ama çözemedim. Sürekli yalnız kalma ve aileden uzaklaşma isteği var içimde. Sizce nedendir?
Tarih : 18.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, kendinize zarar verme isteğiniz şiddeti özellikle hangi zamanlarda artıyor, bunu belirlemek gerekir. Bunun için psikologlarımızdan yardım almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi