İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ailemle fikir ayrılığına düşüyorum ne yapmalıyım?

Üniversite sınavına hazırlanıyorum. İstediğim bir bölüm var. Hatta bölümü baya çok istiyorum. Ama ailem diyor ki çok riskli bir bölüm, meslek kadın için çok zor meslek diyorlar. Ama her meslek zor, değil midir her meslekte risk yok mudur? Bu benim hayatım değil mi, önemli olan benim mutlu olmam değil mi?Sonuçta mesleğim benim hayatım olacak bir ömür boyu yapacağım bu mesleği. Bu benim kendi kararım olmalı, başkasının ailemin ne istediği değil benim ne istediğim önemli değil mi? Ailem ben kazandıktan sonra ikna olurlar mı ? Başarı en iyi ikna yoludur değil mi?
Tarih : 20.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Her ailenin ve hatta ilişkinin kendi içinde ayrı bir dinamiği vardır, bu nedenle insan ilişkileri bağlamında sorulan sorulara keskin cevaplar vermek oldukça zor ve hatta yanlış olacaktır. Fakat aile terapisi gibi grup tedavileri bu gibi durumlara aranabilecek en güzel yanıttır. Amacı, soruna farklı bir yorum ve bakış açısı getirerek dinamiği sağlamaktır. Tabii bu nedenle, ailenin tüm üyelerinin katılımını gerektirir. Birkaç bireysel seans olabilir, ancak her durumda terapist tüm aile bireylerinin ilişkilerine göre hareket eder (ki bu her ferdin sağlıklı, mutlu, huzurlu ruh & mental sağlığı için makul ve güzel olandır). Farkındalığını böyle bir noktaya çevirerek ailenle beraber bir merdiven, bir köprü olarak terapiyi deneyimleyebilirsiniz. Platformumuzda bu konuyla alakalı uzmanlar sizlere en iyi şekilde eşlik edecektir... :)

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi