İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Annem ve babamla zor anlaşıyoruz

Ailem tarafından sevilmediğimi düşünüyorum. Ablam aileme karşı büyük bir yanlış yaptı. Sevgilisi için kredi çekti ve onun yaptıklarının cezasını ben çekiyorum. Babam bende sevgili yapar, yanlış yola giderim diye evden bile zorla çıkartıyor. Ufacık bir şey olsa hemen küfür ediyor ve aşağılıyor. Annem hiç bir şekilde arkamızda durmuyor babanıza sorun diyor sadece evde cidden çok bunaldım aşağılanmaktan özellikle, ne yapmalıyım?
Tarih : 17.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, her şeyden önce duygularınızı ailenizle paylaşmak, onlara bu durumun sizi kırdığını ve üzdüğünden bahsetmek bu durumu iyileştirebilir. Siz bir ailesiniz ve herkesin yanlışları olabilir. Önemli olan bunları birlikte aşabilecek kuvvetli bağlanır olması. Karşılıklı sevgi ve saygı ile bu durumu aşabilirsiniz. Annenizin tavrı ablanıza olan kırgınlığı ve babanızın belki de ablanızın durumu yüzünden onu suçlaması olabilir. Herkesin hata yapabileceğini, ama herkesin aynı hatayı yapmayacağını söyleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi