İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Esimle anlaşamıyorum ailemle anlaşamıyorum

Merhaba ben 22 yasinda bir bayanım 6 yaşındayken babam terketti annemle kaldık 19 yasinda evlendim esim tek erkek çocuktur evlenirken hicbirseyimiz yoktu is yeri actik ama evlendikten sonra geçim derdi de esimin uzerine binip herseyi tek başına yapınca bana olan ilgi ve alakası kesildi Arkadaşlarıyla vakit geçirmeye basladi sabahlara kadar arkadaşlarıyla vakit geçiriyordu yakin zamanda tartışıp aileleri de bu tartışmanın içerisine soktuk biz eşimle barıştık ama aileler hala kötüler hem bize hem birbirlerine karşı ne yapmaliyim?
Tarih : 20.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Öncelikle bu denklemdeki değişkenin yani sizi ve aileleri etkileyen değişkenin eşinizle olan ilişkiniz olduğunu anlıyorum yazdıklarınızdan. Eşinizle olan iletişiminiz ve diyaloglarınız iyi olduğunda bu hem sizi hem aileleri iyi hissettirecektir. Bu nedenle eşinizle birlikte, sorunlarınızı halının altına süpürmek yerine kalıcı çözümler getirmeye çalışın. Aranızda yakalayacağınız stabilite ve uyum ailelerinizin de dikkatini çekecek sizin adınıza mutlu olacaklardır. Her evlilikte sorunlar olur fakat sorunların ailelere yansıması aileleri de problemin bir parçası haline getirir. Bu nedenle sorunlarınızı mümkün olduğunca kendi aranızda çözmeye çalışın. Kendi aranızda yakaladığınız uyumdan sonra birbirinize inandığınızı ve sorunlarınızı çözebildiğinizi gören aileleriniz süreç içerisinde daha ılımlı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi