İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşimle annem arasında kaldım

Biz 8 Aydır evliyiz ve mutlu bir evliliğimiz var . Sadece düğün zamanın da eşim ile annem arasın da tatsız şeyler yaşandı ve birbirleriyle konuşmadılar . Evlendikten sonra eşim annemle konuşmadığı halde ben eşimi zorla anneme götürüp yüz yüze getirdim . Ve eşim zamanı geldiğin de bana hep annenin yanında oldun hiç benim yanım da durmadın ki annen bana oğlum değil damadım dediğini bildiğin halde o eve götürdün beni düşünmeden dedi . Sonrasın da tekrar eşim görüşmek istemedi . Ben annemle görüşüyordum ama eşim içinde o kadar şey biriktirmiş ki anneme karşı benim ailemin yoktan var ederken senin ailenin bir desteği olmaması benim zoruma gidiyor dedi . Ve ben sadece annenle yüz yüze gelip içimdeki herşeyi söyleyip onu kovucam dedi . Eşimle boşanmak istemiyorum. Ve kabul ettim yarın annem gelicek ve kovulcağını bilerek gelicek. Annem ben senin için herşeye katlanırım sen yeterki benim yanım da ol ben bütün sözleri duymaya da razıyım kovulmaya da dedi . Ben şu an da ne yapmayalım lütfen yardımcı olun
Tarih : 21.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Anneniz de eşiniz de yüzleşmeyi kabul ettiyse, bu adımı daha sağlıklı bir şekilde yürütmek gerekir. Evet herkes içinde ki duyguları, düşünceleri kırmadan samimi bir şekilde ifade edebilmeli fakat “evden kovulma” planlanmış bir son demek. Bu sonu planladıktan sonra dağlımı bir iletişim ve sorun çözme adına bir yüzleşme olamayacaktır. Bu niyetle bir konuşma iki tarafı daha da kırabilir. Burada adım atmanın niyeti bir çözüm ve orta yol bulmak için olmalı.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi