İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

ruhsal çöküntü

Geleceğe dair umutsuzluk içindeyim 18 yaşındayım. sürekli içimde kötü hisler var ve bu da takıntı sahibi olmama sebep oldu sanırım. temizlik takıntım var ve sanki insanlarla konuşurken bana tükürük geliyormuş hissi içindeyim ne yapmam lazım? hayatım bu karamsarlığın içinde berbat olmaya başladı. sürekli mutsuzum.
Tarih : 16.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, ben Uzm. Klinik Psk. Gizem Turgut. Anladığım kadarıyla baş edemediğiniz düşünceler takıntılı (tekrarlı) davranmanıza neden oluyor. Psikoterapi esnasında takıntılı davranışlarınıza sebep olan düşüncelerinizi ele alıp yeniden işlemek yararlı olacaktır sizin için. Dilerseniz sistem üzerinden benden randevu alabilirsiniz.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, içinde bulunduğunuz kötü hislerden ve kaygılardan kurtulmak amacı ile bu bahsettiğiniz takıntı durumunu geliştirmiş olabilirsiniz. Burada bahsettiğiniz kötü hisleriniz umutsuzluk, mutsuzluk gibi duygu durumlarınızla da ilgili olabilir. Bu nedenle bahsettiğiniz kötü hislerin temelini incelememiz gerekir. Ayrıca belirttiğiniz temizlik takıntısı ile çalışma konusunda etkili olan birçok terapi yaklaşımı bulunmaktadır. Dilerseniz durumunuzu daha detaylı olarak değerlendirip terapi sürecine başlamak isterim. Bu amaçla bana ulaşabilirsiniz. Kendinize iyi bakın, görüşmek dileğimle.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi