PO
Psikolog

Ezgi Saydan

4.83
₺469
₺489

Çalışma Alanları

Hakkında

Merhaba ben Psikolog Ezgi Saydan. Ege Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum. Ege Üniversitesi Sinirbilim Yüksek Lisans programında uzmanlık eğitimime devam etmekteyim. Yıldız Teknik Üniversitesi'nden aldığım Aile Danışmanlığı uzmanlığı ile ailelere destek olmakta, aile ile ilgili konularda danışmanlık vermekte, ebeveyn danışmanlığı yapmaktayım. Aynı zamanda, Evlilik-Çift Terapisi, Romantik Ilişki Sorunları, Ayrılma Kaygısı, Boşanma-Ayrılık Süreçleri, Eş Çatışmaları, Bağlanma Sorunları, Kaygılı Bağlanma, Kaçıngan Bağlanma, Bağımlı Kişilik Bozukluğu, İlişkilerde Güven Sorunları, Sosyal Ilişki Sorunları, Topluluk Önünde Konuşamama, Sunum Yaparken Aşırı Heyecanlanma, Anksiyete(Kaygı) Bozuklukları, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Atağı, Panik Bozukluğu, Kaygı ve Stres Yönetimi, Belirsizlikten Duyulan Aşırı Kaygı, Fobiler, Sosyal Fobi(Anksiyete) Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Takıntı Bozukluğu, Özgüven Eksikliği, Öfke Kontrol Bozukluğu, Duygu-durum bozuklukları, Depresyon, Değersizlik Hissi, Mükemmelliyetçilik, Erteleme Davranışı, Öz Sevgi Kazanma Becerileri, Benlik Saygısı, Beden Memnuniyeti, Öz Şefkat, LGBT, Kişiler Arası İletişim Becerileri, Sınır Çizme Becerileri, Uyum Sorunları, Motivasyon Kazanma Becerileri, Dikkat Eksikliği, Uyku Problemleri, Karar Verme Süreçleri, Zaman Yönetimi, Sınav ve Performans Kaygısı, Akademik Süreç Danışmanlığı, Verimli Ders Çalışma, Planlama ve Organizasyon Becerileri, Kariyer Yönetimi konularında bireysel terapi hizmeti vermekteyim. Terapilerimi, eğitimini DATEM(Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi)' den aldığım Bilişsel Davranışçı Terapi tekniğiyle yapmaktayım. Beck Depresyon Envanteri, Beck Anksiyete Envanteri, Liebowitz Sosyal Fobi Ölçeği uygulayıcısıyım. Ruh sağlığı bozukluklarına ve ihtiyaçlarına ertelenmeden müdahale edilmeli ve cevap verilmelidir; siz de potansiyelinize çok geç olmadan terapi desteği alarak bir şans verin. Kendinizin daha iyi bir versiyonuna erişeceğiniz, kendinizi keşfedeceğiniz, sizi aşağı çeken yüklerden arınacağınız bu süreçte profesyonel desteğimle yanınızda olmaktan mutluluk duyacağım.

Yorumlar

Puan verin
Yorum yazın
0/1500
 • 5

  Ezgi hanım benim kendimi tanımamda çok net yardımcı oldu neredeyse 2 senedir konuşuyoruz, çok kaliteli değerli biri ve işinde uzman.

  Haziran 2023
 • 5

  Kendisinin zor zamanlarımda yanımda olması ve farkındalığımı arttırmasından dolayı kendisine bu yorumu az bile buluyorum. İyi ki böyle bir insan hayata gelmiş ve benim hayatıma dokunmuş. İyi ki bu mesleği seçmiş ve insanlara yardım etmeye devam ediyor. İmkan verin sizin de hayatınıza dokunsun. Tanımanız lazım, anlatmak ya da kelimeler ile ifade etmek mümkün değil. Yardımlarınız için çok teşekkürler Ezgi Hanım.

  Ocak 2023
 • 5

  Merhabalar, ben Ezgi Hanım ile çalışmaya başlayalı yaklaşık 1 ayı geçti. Bu süreçte kendisinin beni çok iyi anladığını düşünüyorum. İnsan derdini anlatırken hep aklına "Acaba anlatabiliyor muyum? Beni anlıyor mu?" gibi sorular geliyor. Neticede psikologlar ile konuşulurken soyut bir şey konuşuluyor. O yüzden psikoloğun sizi anlıyor olması çok önemli. Dolayısıyla bu konuda Ezgi Hanım çok başarılı. Mesleki bilgisini ölçecek konumda değilim ama bana gerçekleştirdiğimiz seanslar çok iyi geliyor. Teşekkür ediyorum kendisine.

  Ocak 2023
 • 1

  Maalesef bir daha seans alacağımı düşünmüyorum kendisinden, kendisine başarılar diliyorum. Ama ben danışanı olarak kendimi seans sırasında yalnız hissettim.

  Ocak 2023
 • 5

  İlk kez terapi aldım. Ezgi hanım gerçekten bilgili. Sıcakkanlılığı, kibarlığıyla hayran bıraktı. Sizi gerçekten dinleyip ezbere konuşmadan soruna yönelik yöntemlerle neler yapabileceğinizi, durumun neden kaynaklandığıyla ilgili birçok bilgiyi size veriyor. Benim için hem faydalı hem de çok rahatlatıcı oldu. Teşekkür ederim♥️

  Aralık 2022
 • 5

  Tanrı benim karşıma iyi ki Ezgi hanım gibi harika ve özel bir insanı çıkarmış. O kadar etkili ve noktasal atışları var ki, onunla konuşurken kendimi çok mutlu hissediyorum. İyi olduğumu hissediyorum. Yaşadığım olumsuz durumları Ezgi hanım ile aşmak beni çok iyi hissettiriyor. Kendisi iyi ki var.

  Kasım 2022
 • 5

  Çok memnun kaldım. Uzun süre Ezgi hanımla devam edeceğim.

  Ekim 2022
 • 5

  Ezgi hanım ile oğlum için çalıştık. Ancak çalıştığımız süre içinde benim de anne olarak yaklaşımımdaki eksikliği zarifçe öğrenmemi ve değiştirmemi sağladı. Çok teşekkür ediyorum. Dürüst ve işini seven insanların çok olması dileğiyle. Sevgiler Ezgi hanım.

  Ekim 2022
 • 2

  Kendisi iyi bir dinleyici, fakat çözüm konusunda terapi esnasında süreç adına bir yol haritası çizilmesine karşın yardımcı olamadı. Terapi sonrası davranışları, devamını getirme isteğini bende oluşturmadı. Bir uyuşmazlık olmuş olabilir, sadece dertlerimi anlatarak anlık bir rahatlama sağlandım ve sonrasında devam etmedim. Kendisine başarılar dilerim.

  Ağustos 2022
 • 5

  Benim için süreç çok verimli ilerliyor. Seans esnasında Ezgi Hanım’ın bana yönelttiği soruları düşünürken kendime dair farkındalığımın arttığını hissediyorum. Bu yüzden daha fazla paylaşmak, daha fazla anlatmak istiyorum konuştukça. Seansları sabırsızlıkla beklediğimi fark ettim. Bütün katkıları için teşekkür ediyorum🌸

  Mayıs 2022
 • 5

  Hayatımda aldığım en iyi kararlardan biri Ezgi hanımla terapiye başlamak oldu. Daha uzun bir yolumuz var ama seanslarımızda insana kendini iyi hissettiren sakinleştiren umut verici tavrıyla beni çok rahatlatıyor. Yargılamadan gerçekten anladığını hissettiriyor, çok sevecen bir insan.

  Nisan 2022
 • 5

  Yaklaşık 10 psikolog değiştirmiş olabilirim. Bir gram çözüm ifade etmeyen yaklaşımlardan ötesine gitmedi. Arada iyi olan da oldu ama sadece biraz çözüm geldi. Asıl köklü sorunlarımı çözen ve hala çözmeye devam eden Ezgi hanım olmuştur. Kendisini tanımaktan çok mutluyum. Ödev veriyor, ilgileniyor. Çok iyi analiz ediyor. Oldukça dikkatli biri. Sorunun ne olduğunu ve bu soruna ne iyi geleceğini inanılmaz iyi biliyor. İyi ki tanıdım. Yepyeni bir insan çıkıyor içimden. Merakla bekliyorum.

  Nisan 2022
 • 5

  Ezgi hanım güzel kalpli birisi, ses tonu, size yaklaşım şekli, daha siz bir sorunu paylaşmadan sizi sakinlik alanına davet ediyor ve iyi hissettiriyor.

  Mart 2022
 • 5

  Konu ne olursa olsun yargılayıcı bir tutum sergilemeden gerçekten sizi iyi hissettiriyor, psikologlar zaten yargılamaz demeyin, Ezgi hanıma denk gelmeden önce gittiğim bir psikolog beni yargılamıştı. İyi ki Ezgi hanıma denk geldim. Bundan sonra tek psikoloğum Ezgi hanım.

  Mart 2022
 • 5

  Ezgi hanımı çok seviyorum, bana sunduğu bakış açıları kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyor.

  Mart 2022
 • 5

  Eşimle olan sorunlarım için terapi alıyorum. Çok sinirli veya üzgün olarak konuşmaya başlayıp sakin bir şekilde bitiriyorum konuşmayı. Bağımlılık yapıyor, insan konuşmadığı zaman özler mi ben özlüyorum. Anlaşılmaya iletişime aç olmanın sonucu mudur Ezgi hanımın başarısı mıdır bilmiyorum ama bence ikisi de bu noktada etkili. Umarım hep burada çalışmaya devam eder ☺️

  Mart 2022
 • 5

  Ses tonunda çok rahatlatıcı bir özelliği var Ezgi hanımın. Benim konuşacak kimsemin olmamasından dolayı biraz da terapiye başladım. Birilerine, kimseye anlatamadığınız sıkıntıları anlatabilmeniz çok iyi geliyor.

  Mart 2022
 • 5

  Ezgi hanım ile o kadar güzel yol katettim ki başarılarının devamını dilerim 💕

  Şubat 2022
 • 5

  Gayet başarılı ve ilgili birisi. İstemeden seansa başlamama rağmen diğer seanslar için gün belirledim bile. Şiddetle tavsiye ederim. Benden başka iki arkadaşım daha çoktan kendisinden randevu olusturdu ve onlar da memnun kaldılar.

  Şubat 2022
 • 5

  Bir başka psikolog ile görüşme yapmadan önce Ezgi hanıma denk gelmenizi diliyorum, çok doğru bir tercih olduğunu ilk seansta anlayacaksınız

  Şubat 2022
 • 5

  Ezgi hanımın başarılarının devamını ve o güzel kalbinde her zaman çiçekler açmasını dilerim 🌸💕

  Şubat 2022
 • 5

  Ezgi hanımı, çok stresli, üzgün bir haldeyken arıyorum ve telefonu öyle rahat sakin kapatıyorum ki, gerçekten iyi ki Ezgi hanımla tanıştım.

  Şubat 2022
 • 5

  Ezgi hanımın o güzel üslubu ile size bir yol gösterici olması o kadar güzel ki, iyi ki varsınız.

  Şubat 2022
 • 5

  Ezgi hanımın kendimi keşfetmeme çok büyük yardımı olduğunu düşünüyorum. Evet insan bazen kendi kendinin doktoru olabiliyor özellikle bu psikolojik bir problem ise ancak bazen kendine yetemiyor ve tutunacak bir dal arıyor, Ezgi hanım benim için çok kuvvetli bir dal oldu ve kendimi çok çok daha iyi hissetmeme neden oldu. Sakın biraz daha bekleyeyim diye düşünüp boşuna hayatı kendinize zehir etmeyin ve biran önce terapiye başlayın. Sorun ne olursa olsun inanın çözümü var, yeter ki o yolu bulmanıza yardımcı olacak kişi doğru kişi olsun. Ezgi hanıma çok teşekkür ediyorum, güzel ve uzun süre devam edecek olan yol arkadaşlığı için.

  Şubat 2022
 • 5

  Ezgi hanım, mükemmelsiniz. Başarılarınızın artarak devamını dilerim.

  Ocak 2022
 • 5

  Ezgi hanımdan çok memnunum. Meşgul olduğunda sabırsızlıkla müsait olmasını bekliyorum. Bana güzel şeyler katıyor, tavsiye ediyorum.

  Ocak 2022
 • 5

  Bir başka psikologa gittiğimde bana kaygı bozukluğu yaşadığımı ve ilaç kullanmamın iyi olacağını söylemişti. O sıralarda Ezgi hanıma denk geldim ve ilaca gerek kalmadan kendimi daha sakin ve mutlu bir ruh haline getirebildim, sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum. Sizlere de tavsiyem ilaç kullanmayı ilk seçenek olarak gören doktorlar yerine, sizi ihtiyacınız doğrultusunda aydınlatan ve sadece terapi ile birçok yol kat ettiren psikologlarla yolunuza devam etmeniz. Diğer türlü kendinizi daha kötü hissedebiliyorsunuz. Ezgi hanımı tercih etmenizi tavsiye ediyorum, ne demek istediğimi seanslar sonunda anlayacaksınız.

  Ocak 2022
 • 5

  Ezgi hanımın güzel üslubundan çok memnunum. Size sizi hatırlatan çok iyi bir psikolog, kesinlikle tavsiye ediyorum. Sizler de unuttuğunuz sizi hatırlamayı hak ediyorsunuz.

  Ocak 2022
 • 5

  Anksiyete olduğumu uzman bir psikiyatrdan öğrendim, genel olarak kaygı bozukluklarımın giderilmesi için ilaç kullanıyordum, kendi rahatsızlığımın nedenini anlamak ve motivasyonumu yükseltmek için araştırma yaparken bu sayfayı buldum. Ezgi hanımı tesadüfen seçtim. Kendisine, yaşadığım sorunları olabildiğince tarafsız ve olduğu gibi anlatmaya çalışıyorum. Yaşadığım sorunları dinlerken alakalı olduğunu düşünüyorum, açıkçası konuşmak beni rahatlatıyor ve içimde yaşadığım kaygıların kesinlikle azaldığını hissediyorum ayrıca motivasyonumda oldukça yükseliyor.

  Ocak 2022
 • 5

  Ezgi hanımla 2 aydır terapi çalışmaları yapıyoruz. Kendisi gerçekten en kötü zamanlarımda bana çok yardımcı oldu. Sorunlarımı çözmemi, kendi gücümü farketmemi ve çözüm odaklı davranmamı, en mantıklı kararları almamı sağladı. Yollarımız bu şekilde kesiştiği için çok şanslıyım.

  Aralık 2021
 • 5

  Kendisiyle konuşunca çok rahatlıyorum, gerçekten tavsiye ediyorum.

  Kasım 2021
 • 5

  Çok teşekkür ederim.

  Kasım 2021
 • 5

  İlk defa terapi alıyorum ve Ezgi hanımla başladığım için çok şanslıyım. İnsana yeni bakış açıları katıyor.

  Ekim 2021
 • 5

  Anlatımı çok güzeldi gerçekten ilk konuşmamda içimi rahatlattı :)

  Eylül 2021
 • 5

  Cok memnun kaldim, Rabbim razı olsun, başarılarını daim etsin inşallah. Ders çalışmaya odaklanamıyordum, başlayamıyordum. Bugün çalışmaya başladım, konulari anlayarak bitirmeye başladım, vakit kaybindan kurtuldum, o kadar mutluyum ki nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.

  Eylül 2021
 • 5

  Ezgi hanım harika, çok memnunum kendisinden, enerjisi sesi çok olumlu

  Eylül 2021
 • 5

  Ezgi Hanım'dan çok memnunum, sağolsun bana çok fayda sağlayıcı tavsiyelerde bulunuyor ve dinlemesi, yönlendirmesi, tespitleri çok başarılı. Çok olumlu dönüşler aldım.

  Eylül 2021
 • 5

  Ezgi hanımla aile danışmanlığı alıyoruz. Gerçekten konuşması yaklaşımı tespitleri çok doğru. Anlaşıldığını hissetmek müthiş bir şey. Teşekkür ederim. Aile danışmanlığı konusunda psikolog arıyorsanız doğru adrestesiniz.

  Eylül 2021
 • 5

  Ezgi hanım müthiş, enerjisi, sakinliği harika

  Eylül 2021
 • 5

  Ezgi hanıma sorunlarımı söyleyince sakin ve en mantıklı kararlar almamda çok yardımcı olduğunu düşünüyorum, iyi ki danışmışım. Kesinlikle tekrar ihtiyacım olunca Ezgi hanıma ulaşacağım, bence içinden çıkamadığınız, sizi yiyip bitiren sorunlarınızda rahatlıkla danışabilirsiniz.

  Eylül 2021
 • 5

  Daha önce birçok terapi tecrübem oldu. Bir sürü sebepten psikoloğu bırakmak zorunda kaldım. Fazla araştırmadan aldım bu kez terapiyi. Ezgi hanıma denk geldiğimiz için çok şanslıyız. İşinde gerçekten iyi. Sorunlarım için artık umutluyum.

  Eylül 2021
 • 5

  Harikaydı çok memnun kaldım

  Eylül 2021