PO
Psikolog

İlayda Sanem Kılıç

4.91
₺329
₺369

Çalışma Alanları

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog İlayda Sanem Kılıç. Ankara Üniversitesi'nde Psikoloji lisansımı onur derecesiyle tamamladım. İnsan psikolojisinin ne denli geniş, kapsamlı ve çoğu yönleri ile de eşsiz olduğunun motivasyonu ile çeşitli alanlarda ve yetkin kişilerle çalışmalar yaptım. Ankara Üniversitesi Psikiyatri Hastanesi'nde yatılı hastaların; şizofreni, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), depresyon, bipolar tanıları ile birlikte hayatlarının kontrolünü kendi ellerine alma mücadelelerine, algıladıkları karanlıktan aydınlığa nasıl geçebildiklerine; Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde olimpiyat sporcularının performans kaygısı, duyguları açığa çıkarmakta yaşadıkları güçlükler ve stresle baş etmedeki yanlış yöntemlerden daha sağlıklı bir sporcu psikolojisi ile gelişen performanslara hayranlıkla şahit oldum ve bilgi birikimimi genişletme şansına eriştim. Ankara Üniversitesi Psikoloji laboratuvarında geçen 3 senemde ise yetişkinlerin hayatı algılama ve yaşayış biçimlerinin hangi psikolojik durumlara ve süreçlere bağlı olduğunun bilimsel kanıtları ile ilgilendim. Psikoloji alanında yetkinliği ile oldukça tanınan kişilerin yer aldığı Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği'nden Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimine sahibim. Şu anda da uluslararası prestije sahip dergiden ön kabul alan makalenin baş yazarlarındanım. Kaygı Bozuklukları (Anksiyete), Depresyon, OKB, Agorafobi, Hastalık Kaygısı; Panik Atak, Romantik İlişkiler ve diğer kişiler arası ilişkilerden kaynaklı problemler, Sınav ve Performans Kaygısı, Tükenmişlik ve Motivasyon Kaybı, Özgüven ve bir başkasına duyulan güven problemlerinde sizin yanınızda olarak sizlere seve seve eşlik eder ve yardımcı olurum.

Yorumlar

Puan verin
Yorum yazın
0/1500
 • 5

  İlayda Hanım çok ilgili, alanında bilgili ve ilk seansta bile rahatlama hissettim. Teşekkür ediyorum.

  Şubat 2024
 • 5

  İlayda Hanım ile daha 3. seansımızı gerçekleştirdik, sadece 3 seansta bile kendimdeki farkı hissedebiliyorum. Yaklaşımını çok seviyorum, kendisiyle mümkün olduğunca devam edeceğim.

  Ocak 2024
 • 5

  Belki yaş olarak sitedeki bir çok meslektaşından küçük ama insan doğasını müthiş analiz ettiğini düşünüyorum. Bazı noktalarda öyle yorumlarla geliyor ki akılcı yaklaşımı karşısında her ne kadar derdime çözüm bulmak için konuşuyor olsam da ne diyeceğimi şaşırıyorum. Çok profesyonel bir psikolog olma yolunda ilerlediğini düşünüyorum.

  Ocak 2024
 • 5

  Seanslar çok rahat ve doğal geçiyor, sanki bir arkadaşımla sohbet eder gibi. Aralarda sorduğu sorular muhteşem. Açık olun, rahat olun ve desteği kabul edin. Zaten destek için ordasınız.

  Ocak 2024
 • 5

  6. seansımız sonunda şunu söyleyebilirim. İyi bir mentör ve danışman oldu benim için. Psikoloji konusunda uzman, kariyer planlaması konusunda motivasyon ve analizleri ile oldukça faydalı bulduğumu söyleyebilirim.

  Ocak 2024
 • 5

  Bana iyi geliyor. Devam edeceğiz. Tanıştığıma çok memnunum🤍

  Aralık 2023
 • 5

  Kendimi çok kötü hissediyordum ve artık bu konu hakkında bir şey yapmam gerektiğine karar vermiştim. Hemen o duyguyu hissettiğim anda bir aksiyon almaya karar verdim çünkü erteleseydim bunu yapmayacağımı biliyordum ve İlayda Hanım'dan bir randevu oluşturdum. İşin aslı daha önceden 2 uzmanla görüşmüş ve bir sonuç almamıştım. Fakat bu sefer aldığım yardım başkaydı. Normalde problemlerimi ve üzüntülerimi yakın arkadaşlarımla bile konuşmaya çekinen ben, İlayda Hanım'a ruhumun derinliklerini, kendime bile itiraf etmekte zorlandığım hususları anlattım. Bana kendime karşı daha acımasız olmamayı öğretti, birbirinden değerli tavsiyeler verdi. İlayda Hanım kesinlikle bir profesyonel, işinde çok başarılı ve kesinlikle mesleğinin etik değerlerine dört kolla sarılan idealist bir uzman. Kendimle daha barışık olmamı ve daha iyi hissetmemi sağladığı için İlayda Hanım'a çokça müteşekkirim.

  Aralık 2023
 • 5

  İlayda Hanım'ı keşke daha önce tanısaymışım diyorum. Onunla her seansımdan sonra yaşama dair umudum ve kendime olan güvenim artıyor. İşini çok iyi yapıyor ve zamanı verimli kullanıyor. Kendisini görünce mutlu oluyorum ve onu çok samimi, içten buluyorum. Onun ışığı ile aydınlanmak gerçekten çok güzel. Çok teşekkür ederim kendisine 😊💗

  Aralık 2023
 • 5

  Arkadaşımla sohbet ediyormuş gibi hissettim. İlk seanstan itibaren çok memnun kaldım. Çevreme de tavsiye ediyorum. Daha önce görüştüğüm hiçbir psikolog bana bu şekilde yaklaşıp gerçekten anladığını hissettirmemişti. İyi ki tesadüf eseri sizi keşfetmişim.

  Kasım 2023
 • 5

  Çekinmeden, ne der diye düşünmeden herşeyi anlatabildiğim bir psikolog. Sadece dinleyerek değil, farklı bakış açıları kazandıran, ne kadar kötü olursak olalım ellerimizden tutup bizi yukarı çeken, işinde gerçekten titiz, iyi yönlendiren çok iyi bir psikoloğa sahip olduğum için çok mutluyum. Ne kadar süredir devam ettiğimi bilmiyorum ama her ağladığımda sakinleştiğimi ve gerçekten bana çok şey katan psikolog İlayda hanıma teşekkürlerimi iletiyorum. İyi ki tanıdım sizi, iyi ki varsınız.

  Kasım 2023
 • 5

  Seanslardan sonra hayata karşı negatif bakış açımı ve çoğu kaygılarımın üstesinden gelme yolunun aslında o kadar da zor olmadığının farkına daha da iyi vardım, danışanının duygularını çok iyi anlayan sorunu geçici ortadan kaldırmak yerine, sorunun zor da olsa ana kaynağını bulmayı hedefleyen, derinin de derinine inen bir psikolog. Açık konuştuğunuz takdirde hedefinize İlayda hanımla ulaşabileceğinize kesin gözle bakabilirsiniz.

  Kasım 2023
 • 5

  İlayda hanımla olan seanslarım farkındalığımı arttırıyor ve gerçekten hayatımda bazı şeylerin değistiğini görebiliyorum. Çok bilgili ve alanında başarılı bir psikolog.

  Kasım 2023
 • 5

  İlayda Sanem hanımla henüz iki seans yapmış olduk. Daha sonrasında şans tanıdığım gerek yıllarca deneyimi olan gerekse de en üstün görünen psikologlara kıyasla çok daha samimi, ilgili, yapınıza ayak uydurabilen ve profesyonel bir yaklaşım gösterdi bana. Sadece iki seansta bile bir çok konuda kendimi keşfetmeme ve doğru kararlar almama yardımcı oldu. İhtiyaç alanlarınız uygunsa gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz kendisini.

  Kasım 2023
 • 5

  İlayda hanım gerçekten işinde son derece bilgili ve başarılı. Yaklaşık 8-9 seans yaptık kendisiyle ve devam ediyoruz. Kendimi tanımamı ne istediğimi bilmemi sağladı. Hoş sohbetiyle, içten konuşma tarzı ile gerçekten danışanına huzur veriyor. İyi ki tanımışım sizleri, iyi ki varsınız.

  Ekim 2023
 • 5

  İlayda hanımla kısa bir süredir beraber çalışıyoruz, çok memnun kaldım, devam edeceğim.

  Ekim 2023
 • 5

  İlk seansımdı ancak çok başkaydı devam etmeyi düşünüyorum🙏çok samimi ve içten kendisi

  Ekim 2023
 • 5

  İlayda hanımın profesyonelliğini seviyorum. Durumu anlıyor ve açıklıyor. Kendime söyleyemediğim şeyleri onunla konuşabiliyor olmak benim için büyük bir nimet. Profesyonel ve bilimsel ilerlediğimiz için mutluyum.

  Ekim 2023
 • 5

  Kendime dair konuşmayı normalde pek beceremem ama İlayda Hanım ilk dakikadan itibaren o kadar profesyonel hissettiriyor ki ona karşı hiç çekinmedim. Kendine güveni sizleri de rahatlatıyor, eleştiriye açık ama eleştirecek hiçbir noktası yok. Kendisiyle tanıştığım için hep şanslı hissederim umarım. Teşekkürler ve başarılar.

  Ekim 2023
 • 5

  İlayda hanım ile seanslarımız çok iyi geçiyor. İşini gerçekten iyi yapıyor. Görüşmelerimizi iple çekiyorum.

  Ekim 2023
 • 5

  İlayda hanım kelimeleriyle ışık tutuyor yolunuza ve farklı birçok açıdan düşünmenize, sorgulamanıza ve harekete geçmenize yardımcı oluyor. Onu tanıdığım için çok şanslıyım, iyi ki var 💜

  Eylül 2023
 • 5

  İlayda hanım, işinde çok başarılı ve içten. Çok memnunum.

  Eylül 2023
 • 5

  İlayda hanım ile iki seans yaptık sadece. Kendisi işinde gerçekten çok başarılı. Çok memnunum.

  Eylül 2023
 • 5

  İlayda hanım, karşısındaki insana değerli olduğunu hissettiriyor ve bu çok kıymetli benim için. Ben kendimi ne zaman iyi hissederim bilmiyorum ama bu yolda onunla yürümek güzel, desteğini hissetmek güzel. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

  Eylül 2023
 • 5

  Özellikle hafta sonları da danışan alması çok güzel, çok memnunum. İyi ki kendisiyle çalışıyorum. Çok başarılı, tavsiye ederim.

  Eylül 2023
 • 5

  İlayda hanımla iki seans yaptık. Daha ilk seanstan itibaren sorunların kaynağını tespiti ve bilimsel metotları terapide kullanma biçimini çok beğendim ve memnun kaldım. Kendimle ilgili sayesinde epey ilerleme kaydettim ve çok daha olumlu ilerlemeler kaydedecegimize inanıyorum.Herkese tavsiye ederim. Çok iyi bir psikolog.

  Ağustos 2023
 • 2

  İlayda hanım bana bir konu hakkında geri bildirim yapacaktı ve geri bildirim yapmadı, 1 seansım boşuna gitti

  Ağustos 2023
 • 5

  Kendisinden ilk seansı aldım. Benim için çok verimli bir görüşmeydi, yarım saat görüşmek bile bana çok iyi hissettirdi. Devam edeceğim, çok teşekkürler.

  Ağustos 2023
 • 5

  Çok teşekkür ederim

  Temmuz 2023
 • 5

  Çok iyi bir insan. Tavsiye ederim.

  Temmuz 2023
 • 5

  Kendisine çok teşekkürler ederim.

  Temmuz 2023
 • 5

  Ben ilk defa 90 dakika bir görüşme sağladım ve çok memnun kaldım. Çok iyi bir psikolog. Kendisine teşekkür ediyorum.

  Temmuz 2023
 • 5

  Ön yargılarımın tek seansta kırıldığı, bakış açımı ilk seansta değiştiren bir insan oldu. Kendimin anlaşıldığını hissetmek ve fikirlerime ne olursa olsun mantıklı argümanlarla karşılık verilmesi en çok aradığım şeylerden biriydi. Değersizlik hissiyatı ve takıntılı düşünceler ana gündemimden uzaklaşmaya başladı bile. Kendisine teşekkür ediyorum bu konuda.

  Temmuz 2023
 • 5

  Yurtdışında yaşıyorum ve burada Psikolog bulmak çok zor. İlayda hanımla uzun bir süre çalışabileceğimizi umuyorum. İlgili, bilgili ve konu odaklı olması çok hoş, başarılarının devamını dilerim.

  Temmuz 2023
 • 5

  Kendisinden seans aldım. Konusmak ve anlaşılmak bana çok iyi geldi. Hayatımın kalanında ruhsal olarak daha sağlıklı olabilme umudum arttı. Teşekkür ederim kendisine.

  Temmuz 2023