İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

2 yaşında oğlum var ona iyi anne olamıyorum

2 yaşını 2 ay geçti bir oğlum var çok zor bir çocuktu küçükken kolik bir bebekti daha sonra ağlamaları hep oldu her şeyi ağlayarak yaptırmak istiyor yemek sorunu var ağzına göre yemek istiyor hep ve robottan çekiyorum yemekleri artık çok yoruldum ona kızıyorum oğlumun da psikolojisini bozar mıyım bu şekilde gurbetteyim ailemde yanımda değil yalnız hissediyorum kendimi oğluma nasıl yararlı anne olabilirim birde yeni memeden ayrıldı her şey daha zorlaştı bana yardım eder misiniz çözüm yolu.
Tarih : 18.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Duygu Güner

Merhabalar sevgili danışan, çocuklar isteklerini yaptırabilmek için farklı şeyler denerler kimi çocuk ağlar kimi çocuk saldırır kimiside hırçınlaşır. Siz çocuğunuz sırf ağlıyor diye bütün isteklerini yerine getirmemelisiniz bu onun işini kolaylaştırır ve sürekli isteklerini yerine getirmeniz için ya ağlar yada farklı yollar dener. Onun sizi değilde sizin onu yönetmeniz gerekiyor. Ağlamalarına, hırçınlaşmalarına tepki göstermemeniz gerekiyor. Bunun için de biraz sabır göstermeniz gerekiyor. Zamanla görüceksiniz ki siz onun ağlamalarına tepki göstermedikçe oda pes edip sizin isteğinizi gerçekleştirmeye başlayacaktır. Çocuk büyütmek zor ve zahmetli bir sorumluluk. Emek harcamak gerekiyor. Biliyorsunuz ki ilk aile eğitimi bütün alacağı eğitimlerden daha öncelikli gelmektedir. Bu süreçte daha bilinçli bir anne olabilmeniz için psikolojik destek almanızı öneririm. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Psikolog Duygu Güner

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi