İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Oğlum çok ağlıyor

Hocam merhaba öncelikle nasilsiniz? Hocam benim 16 aylık bir oğlum var. Oğlum sürekli ağlıyor herşeye karşı ağlayarak mizmizlanarak tepki veriyor. Çocukların yanına yaklasmasini istemiyor. Piskolojik olarak çok yıprattı beni. Günün büyük bir bölümünü mızmızlanip ağlayarak geçiriyoruz ve en ufak sesten bile çok korkuyor. Bu korkusunu nasıl yenebiliriz, benim hamilelik surecim çok sıkıntılı geçti hem aile hem iş hayatımda çok yıprandım neredeyse dokuz ayım aglayarak geçti, bu sebepten böyle olmuş olabilir mi çocuğum, bunu nasıl telafi edebilirim önereceğiniz birşeyler olursa çok memnun olurum çünkü ben gerçekten iyi değilim😔
Tarih : 14.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, teşekkür ederim. Her çocuk, mizacı ve yetiştirildiği çevre itibariyle birbirinden farklıdır. Bu iki faktör arasında yetiştirildiği çevre yani yetiştirilme tarzı büyük önem tutar. Ebeveynlerin çocuğa karşı tutumu, çocukla olan iletişimleri, çocuğa sevgilerini aktarıp aktaramadıkları, çocuğa güven duygusunu aşılayıp aşılayamadıkları farklılık yaratır. Çocuğunuz dış dünyayla iletişim kurmanın yolunu ağlayarak sağlamış olabilir. Ebeveynler çocuklarının ağlamasında oldukça duyarlıdır ve alarm durumuna geçerler ağlamayı duyunca. Çocuklar da bir süre sonra bunu fark eder ve kendilerini her durum için bu şekilde ifade etmeye başlayabilirler. Diğer sebeplerden biri de çocuğunuz yetiştiği ortam itibariyle huzur ve güveni hissedememiş olabilir. Ufak seslerden bile korkması güvensizlik hissetmesinden kaynaklanıyor olabilir. Güven ve sevgiyi, huzurlu bir ev ortamında pekiştirici aktivitelere yönelebilirsiniz. Bunun yanında bir çocuk psikoloğundan destek almanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi