Aileme olan sevgimi kaybettim

Ben 21 yaşındayım.Kalabalık bir ailem var ve ailemden çok sevgi göremiyormuşum gibi hissediyorum.Aslında ailemi ve onlarla zaman geçirmeyi seviyorum.Okumak için ve çalışmak için ailemden uzak kaldım ve o zmn rahatliğı tattım.Bu aralar ailemle küçük tartişmlarım oldu ve yavaş yavaş onların beni sevmediğini düşünmeye başladım. Onlardan uzaklaşmak istiyorum.Ve artık aileme olan sevgimi aklımda bitirdim ama ben sevgiye inanmak ve ailemi tekrar çok sevmek istiyorum. Lütfen bana bu sevgiyi kazandırın...

11 Mayıs 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Aile içinde tartışma olsada bunu sevginin azalması olarak düşünmemek lazım. Tekrar sizin ailenize bağlanmanız için öncelikle güzel anılarınızı hatırlamaya çalışın, eski resimlerin karıştırın, olumlu ne varsa yazın. Bizim davranışlarımız başkalarında bize davranışını etkiler. Siz adım atarsanız, ailenizde sizin aradığınız o yakınlığı verecektir.

18 Mayıs 2020
Yasemin Altındağ
Yasemin Altındağ

Merhaba, Sevmeye inanmak ve sevmek ilk olarak kendimizden geçer. Bu aralar ailemle küçük tartışmalarım oldu demişsiniz bunu açabilir miyiz?Ailenizden sevgi görmüyorum gibi hissediyorum demişsiniz size böyle hissettiren şey nedir? Bu konu hakkında size yardımcı olabilmemiz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

13 Mayıs 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı