İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Babam tarafından taciz edildim

Merhabalar şu anda 35 yaşında 3 aylık bebeği olan evli bir kadınım ben 5 6 yaşlarında tanımadığım bir genç tarafından tacize uğradım bununla ilgili hiç psikolojik destek almadım fakat anksiyete bozukluğu sebebi ile tedavi gördüm. Asıl soruna gelince babamın ergenlik dönemlerimde bana beni kötü hissettiren bakışları ben banyo yaparken annemin babama banyonun kapısını sen mi açtın bu kapı kapalıydı şeklinde babama olan tepkileri ve benim babamla baş başa kalmaktan korkuyor olmam bu anlattıklarım ergenlik zamanlarımdan bu arada şiddetin her türlüsüne de maruz kaldım. Bugüne gelince bu yaz ailemin yanına gittim ailece balkonumuzda otururken babam ayağıyla bacağımı okşar gibi bir hareket yaptı ben o esnada ne yapacağımı bilemeden hemen bacaklarımı çektim ve içimdeki ürperti ve korkuyla yanlarından kalktım şimdi hocam size soruyorum ben babam tarafından tacize mi uğradım ona karşı içimde sonsuz bir öfke duyuyorum dualar ediyorum ölmesi için, acaba küçük yaşta uğradığım tacizden dolayı mı babamın beni taciz ettiğini hissettim lütfen bir cevap verin.
Tarih : 11.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba öncelikle yaşadığınız durum için üzgün olduğumu belirtmek isterim ama her şeyin çözümü olduğu gibi bunun da olduğunu ve sizin güçlü bir insan olduğunuzu kendinize unutturmayın. Travmatik anılarınız sizin hafızanızda hapsolmuş şekilde ilk günkü gibi tazeliğini kormuş olabilirler ve küçük hatırlatıcı olay ile travmanın yaşandığı ana geri dönmüş ve o anki tepkilere benzer tepkiler göstermiş ve hissetmiş olabilirsiniz. Bu konuyla alakalı psikologlarımızdan, psikoterapi veya EMDR tekniği ile terapi alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi