İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok fazla düşünüyorum

19 yaşındayım ve bir genç bir kıza göre hayatım ve kişiliğim hakkında çok fazla düşünüyorum. Düşündükçe hislerim, fikirlerim hatta kişiliğim bile değişiyor. Düşüncelerimden kurtulmak ya da terk etmek istemiyorum onun yerine olumlu düşünce ve öz benliğime ulaşmayı istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım hiç düşünmemek bir çözüm mü yoksa daha kötü bir yol mu? Teşekkürler.
Tarih : 10.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, düşünmenin kötü bir şey olmadığını hatta yere daha sağlam adımlarla basmanızı sağlayacağını bilmenizi isterim. Düşüncelerimizin belirli seviyede olması gerekir fakat siz hayatınızdaki her olayı yüzlerce kez düşünüp, sorguluyorsanız ve bu sizi strese sokuyorsa aşırı düşünme problemine sahip olabilirsiniz. Aşırı düşündüğünüz durum olumlu dahi olsa, onunla ilgili karamsar düşünmenize neden olur. Olumsuz düşünceyi aşırı düşündüğümüz zaman ise stres seviyenizi artırmanıza neden olur. Aşırı düşüneceğimiz konuyu belirli bir zaman aralığın belirlemek ve o zaman aralığında aşırı düşünmek bu davranışını kontrol altına almamızı sağlayabilir. Böyle düşünceler belirlediğiniz zamandan farklı bir zamanda aklınıza geldiğinde bu düşünceden kaçmak için sevdiğiniz bir şeylerle uğraşabilir ve sevdiğiniz biriyle konuşabilirsiniz. Eğer aşamadığınızı düşünüyorsanız, psikologlarımızdan randevu almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi