İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok takıntılıyım ne yapmalıyım?

Bu aralar psikolojim çok bozulmuş; insanlardan, telefondan, sosyal medyadan uzak kalmak istemiyorum. Bir şeyi yediğimde hemen midem bulanıyor yemek yiyemiyorum. Zehirlendim diyorum, ailem de çok düşünüyorsun ondan, psikolojiktir diyor. Bir şeyi yediğimde diyorum boğazımda kalacak korkuyorum. Lise öğrencisiyim okullar açılmak üzere Allah'ın izniyle ama bu takıntılarımdan dolayı artık ders çalışamıyorum eski hevesim, isteğim yok. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmalıyım?
Tarih : 04.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Bir sorunu çözebilmek için önce onun nedenini bilmek gerekir. Söylediğiniz şikayetler kaygı bozukluğuna işaret ediyor olabilir. Bunların nedenini keşfedebilmek için terapi almanızda fayda var gibi görünüyor. Takıntılarınız ne zaman başladı? Hangi düşünceler sizi tetikliyor? Başka şikayetleriniz neler? Örneğin yemek yediğinizde başka altta yatan sizi tetikleyen düşünceler ne? ve diğer sorun yanıtı terapide araştırılmalıdır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi