İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşimle anlasamiyoruz

Eşim çok sorumsuz bencil şiddet yanlısı bir insan ve sürekli yalan söylüyor öfkesini kontrol edemiyor çok çaresizim ne yapmalıyım ??
Tarih : 24.04.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Yardımcı olabilmek için daha fazla bilgiye ihtiyacımız olabilir ama burada iki farklı sorun var, biri ilişkiniz hakkında ( şiddet, yalan gibi) ve diğeri eşinizin öfke kontrol problemi. Burada en faydalı olabilecek yol öncelikle eşinizi bir terapiye yönlendirmek. Eşinizin öfke kontrol problemi çözmek için onun destek almasına yardımcı olabilir misiniz? Eğer isteksiz olursa ilişki terapisi olarak deneyebilirsiniz, bu şekilde başlayıp bireysel de devam edilebilir. Bu kolay bir süreç değil, onunla doğru bir iletişime girebilmek için ve bu yolda ihtiyacınız olan desteğe vermek için ne zaman isterseniz ulaşabilirsiniz.

Psikolog

Şebnem Akı Karaoğlu

Mefhaba, özellikle evde olduğumuz şu günlerde bu durumla başedebilmek için bizlerden online destek alabilirsiniz.

Psikolog

Eren Artun Ergül

Merhabalar ben psk Artun Ergül. Öncelikle bu konuda eşinizin destek alması gerektiğini söyleyebilirim. Klinik açıdan değerlendirilmesi gereken bir durum altta yatan kök sebepleri bulmak ve herhangi bir rahatsızlığı var mı incelemek gerekiyor. Terapiye isteği var mı ya da siz veya başka bir yakını onu bu konuda ikna edebilir mi? Eğer bu konuda ne yapmanız gerektiğini yaklaşımınızın nasıl olması gerektiğini bulamıyorsanız ya da eşiniz ikna olmuyorsa tabi sizinle de bir seans yapabiliriz. Sizi kaybetmekten korkuyor mu yoksa ben böyleyim beni kabul et mi diyor? Bu şekilde pek çok açıdan değerlendirilmesi gereken bir süreç aslında. Sizin kararlı durmanız gerekiyor. Size yardımcı olmayı çok isterim. İyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi