İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Evlilikte anlaşamamak

Eşimle aynı karaktere sahibiz ikimizde ailevi olaylardan dolayı çok çabuk sinirleniyoruz. Çoğu kavgalarımızda bir birimizi anlamiyoruz. Ben birşeye bozuluyorum ve bunu dile getiriyorum eşimde hep abarttığımı söylüyo. Ben küsüp yataj odasına gidincede yanıma bidaha gelmiyo salonda oturuyo ve telefonuyla ilgileniyo. Beni hiç anlamiyor ona kaç kez anlatsam bile benim sinirli olduğumu ve olayları abarttığımı söylüyor. Beni sevdiğini düşündüğünü biliyorum ama bazen sanki hiç umurunda değilmişim gibi davraniyor. Daha yeni evliyiz 2 aydır. Sevgililik dönemimizse 7 ay kadar sürdü daha sonra hemen evlendik zaten bir birimizi 1 yıldır bile daha tanımıyoruz. Bazen bu kadar hızlı evlenmekle hatamı yaptım diye düşünüyorum. Kavgalarımız büyük oluyor ben olay çozülmeden uyuyamam ama o hemen uyuyo ve ertesi gün hiç birşey olmamış gibi davraniyo ben buna dayanamadığımdan yanına gidip onunla kavga ediyorum ve kavgalarımız çok şiddetli oluyo en sonunda ben sinir krizi geçiriyorum o zamanda o çok üzülüyo ve ağliyor. Bir birimiz çok seviyoruz ama anliyamiyoruz.
Tarih : 04.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Birbirinize kendinizi ifade konusunda sorun yaşıyor gibisiniz. Bu nedenle anlama, anlaşabilme noktasında da orta noktada buluşamıyor olabilirsiniz. Evlilik, uyum süreci gerektirir. Çiftler, birbirlerinin flört döneminde karşılaşmadıkları özellikleriyle yüzleşirler evlilikte. Bu nedenle bazen baş etmekte güçlük çekebilirler. Bu durumda çift terapisini önerebilirim. Bir profesyonelin desteğiyle birbirinizi adım adım keşfetmek için güzel bir fırsat olacaktır. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi