İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hayatıma nasıl sıfırdan başlayacağımı bilmiyorum.

Kendimce bana zor gelen birkaç şey yaşadım ve bunu başta atlatmak benim için çok zordu. Çünkü asla yapmam dediğim şeyleri yaptım. Bu aşamaya gelmek için çok yoruldum ve çabaladım şimdi daha iyi hissediyorum ama nasıl baştan başlayacağımı bilmiyorum. Her başlamaya çalıştığımda bir şekilde dağılıyorum. Bana bir yol gösterir misiniz?
Tarih : 08.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bu kadar zor şeyi atlatabilmişseniz yeni bir başlangıç yapmak sizin için sandığınız kadar zor olmayacaktır. Öncelikle kararlı olun, plan yapın ve harekete geçin :)

Psikolog

Ramazan Kaygusuz

Merhaba, yaşadığımız zorlu olaylar sonrasında önceki uyum sürecimize ve yaşam tarzımıza dönmek zaman alabilir. Anladığım kadarıyla yaşadığınız zorlu olayların sonrasında yorgun hissediyorsunuz. Bu yorgunluk nedeniyle yeniden başlama ve yolunuza devam etme konusunda kendinizde yeterince güç bulamıyor olabilirsiniz. Yeniden devam etmeye çalıştığınızda dağılmış hissetmeniz de olayın etkisinin geçmediğini gösteriyor olabilir. Eğer olayın etkisi sizin için tam anlamıyla sona ermemişse bu zorlu yaşantılarınızla ilgili sizin için önemli olan ancak tamamlayamadığınız bazı kısımlar olabilir. Bu durumda olayın geriye dönüp yeniden işlemlenmesi gerekebilir. Daha detaylı olarak değerlendirip çözüm yolları geliştirebiliriz. Bu amaçla bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi