İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İşe giden bir anneyim

Merhaba, kızım 26 aylık artık doğum iznim bitti, yakında işe başlayacağım, ondan saatlerce nasıl ayrı kalırım, o bensiz ne yapar bilmiyorum, resmen acı çekiyorum, istifa etmeyi düşündüm ama yapamam, yapışık ikiz gibiyiz evin içinde arkamdan ağlamaması için ne yapabilirim, bu süreci daha az sancılı nasıl atlatabilirim, birkaç tüyo verebilir misiniz, teşekkürler.
Tarih : 25.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, kendinizi suçlamak yerine bu duruma olumlu tarafından bakamaya çalışabilirsiniz. Siz çalışarak aslında bebeğinizin gelişimine maddi katkıda bulunuyor ve bebeğe daha iyi bir bakım sağlamış oluyorsunuz. Aynı zamanda çalışıyor ve üretiyor olmanın size verdiği güven ve mutluluk ruh sağlığını doğru yönde etkiliyor bu da bebeğe olumlu olarak yansıyor. Bebek daha kaliteli ve sevgi dolu bir çocukluk geçirmiş oluyor. Mutlu ebeveyn, mutlu çocuk demektir, bunu unutmayın. Kendinizi kötü hissederseniz de işte olan o görüşme aralığınızı eve döndüğünüz zaman bebeğinizle daha fazla ilgilenerek kapatabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi