İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kendime hakim olamıyorum ne yapmalıyım?

Çok uzun süredir bedenimle barışamıyorum.Bazen düşünce şimdi seni esir alacak ecele et durmadan bir şeyler ye diyorum sonrasında da kendimi ağlarken buluyorum.Sorunların bir sonucu mu bilmiyorum ama kendime çok kızıyorum nasıl olur da seni sonrasında mutsuz edeceğini bildiğin bir durumdan kaçmazsın diye.Saçlarım hep uzun çünkü kilolarımı kamufle ettiğini düşünüyorum istediğim bedende olamadığım için de çoğu zaman kendimi sevemiyorum olumlama yapamıyorum bu benim için çok zor.Nasıl kurtulabilirim? Fikirleri mi sakinleştirsem gözlerimin gördüğü aynadaki ben hep aynı ben.
Tarih : 16.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, Bedenimiz ve ruhumuz bize ait iki önemli şey. İkisi o kadar birlikte çalışıyor ki. Hayatınızda, kişiliğinizde, kararlarınızda ve sizinle ilgili olan daha başka şeylerde bağımsız olduğunuz hissetmemek, hayatınızın size ait olduğunu hissetmemek bedene ekstra yüklenme ve sanki kontrol etmeye çalışıyormuş gibi davranmaya neden olabilir. Ya da yaşadığınız başka bir duygusal problemden kaynakla sağlıklı olmayan bir baş etme yöntemi de olabilir. Psikolojik destek almanız iyi gelecektir.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bedeninizden hoşnut olmamanızın bir çok altta yatan nedeni olabilmektedir. Bu durum aşılamayacak bir durum değildir bunu bilmeni isterim. Ama en güzel çözüm bir profesyonel destek alarak bunun üstesinden gelmek. Dilersen randevu oluşturarak bu durumu detaylı bir şekilde inceleyip çözümleyebiliriz.

Psikolog

Merve Karakuş

Bizimle görüşmenizi öneriyorum. Eğer ki kendinizi engel olamıyorsanız bunu sizinle daha ayrıntılı görüşüp terapiyle mi aşabilirsiniz yoksa bunun yanında psikiyatrist görüşü alamalımıyız, buraya yapmışken yine bir adım daha atın pes etmeyin.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Sizin yemek yemenize neden olan, tetikleyen düşünceleri keşfetmenizi ve uzmandan destek almanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi