İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kişiliğim insanlar tarafından yanlış anlaşılıyor

Yapım gereği sert bir mizaca sahip bir insanım. Bir ortama girerken ciddi duruşum ve yüz ifadelerim insanlara itici gelebiliyor ve dürüst olmam, her şeyi insanların yüzüne direkt olarak söylemem geri cevap vermek olarak algılanıyor ama ben insanları üzmek veya kırmak gıcıklık olsun diye bunu yapmıyorum. En yakınımdaki insanlar da bunu söylemeye başladığında özellikle aile bireylerim kendimi kötü bir insanmışım gibi hissettiriyor; kimse tarafından sevilmiyor gibi.
Tarih : 22.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Mizacımız ilk intiba anlamında sosyal ortamlarda olumlu ya da olumsuz önyargılar konusunda oldukça belirleyicidir. Fakat daha sonra geliştirilecek sohbetler, samimiyet bu önyargıları kırma konusunda yardımcı olacaktır. Çevremizle kurduğumuz iletişimde gerçekçilik, dürüstlük oldukça önemli iken fikirlerimizi olduğu gibi aktarmak can sıkıcı durumlara neden olabilir. Öyle ki çevremizdekiler bazen gerçekleri duymaya hazır olmayabilir. İhtiyacı olan şey gerçek bir düşünce, yorum olmayabilir. Bu nedenle düşüncelerimizi paylaşırken kırıcı olup olmadığımıza, karşımızdakinin neyi duymaya ihtiyacı olduğuna dikkat edip diyalog kurabiliriz. İletişimde bunlara dikkat edebiliriz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi