İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Kızımın kıskançlığına karşı ne yapmalıyım?

Merhaba 12 yaşındaki kızımın teyzesiyle hiçbir sıkıntısı yoktu. Kızkardeşim evlenip onun da kızı olunca, kızıma bir hal oldu. Okadar kıskanç davranıyor ki her ikisine de karşı artık biraraya gelemez olduk. Teyzesine hakaretli konuşmalar, yeğenini kızdıracak kötü laflar.. Artık nasıl davranacağımı bilemiyorum. İlgilenmedim duymazdan geldim yok , kızıyorum yok. Nasıl davranmam konusunda lütfen yardımcı olur musunuz???
Tarih : 25.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Burada sakince onun daha mutlu olduğu bir an açık bir şekilde konuşmalısınız. Onu sen diliyle suçlamak gibi değil de duygularını öğrenmeye çalışın. Nasıl hissediyor kendini, davranışları sergilerken hangi duygular onu tetikliyor. Burada önemli olan hissettikleri. Buradan yola çıkarak çözümlemesi daha kolay olucaktır. Sizinle bu konu hakkında konuşmayı yine red ederse o zaman bizlerle veya bir profesyonelden yardım almaktan çekinmeyin. Düzelecektir merak etmeyin, sadece onu anlamak için derdini anlatabilmesi gerekiyor ve bu bazen zaman alabiliyor.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi