İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşimi aldattım kızım öğrendi

Eşimle sevmeden evlendim. Asla anlaşamıyoruz. Evde hep kavga var.3 çocuğum oldu. Biriyle tanıştım görüştük. 15 yaşındaki kızım mesajlarımı görmüş. 8 yıldır bunu içinde saklamış. Bana hep uzak duruyordu.1 hafta önce cinnet geçirdi ve bildiğini bana söyledik. Çok üzüldüm. Kızım 6 yıldır vitiligo hastası ve benim yüzümden oldu. Yıllarca bu ağır yükü taşımış. İlişkim bitti 2 yıl oldu. Şimdi hayatımda kimse yok. Ailem eşimden ayrılırsam kahrolur. Çocukların düzeni bozulur. Cesaretim yok kısaca.2 tane de büyük oğlum var. Kızım bana düşman gibi davranıyor küs bana. Hep odasında. Hiç konuşmuyor. Tek isteğim kızımla aramı düzeltmek onu çok seviyorum. Ama bana güvenmiyor ve onu kaybettim. Bu durum beni kahrediyor. Yüz yüze kimseye bu utancı anlatamam maddi durumum da doktora gitmeye uygun değil
Tarih : 20.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, çocukların böyle bir süreci yaşaması öncelikle zordur hem güveninin zedelenmesinden dolayı hem de anne veya babasının üzülmesinden dolayı aldatan tarafa karşı yoğun bir öfke duyar. Anne veya babasının aldattığını öğrenen çocuk eğer bunu anlayabilecek yaşta ise aldatan tarafı suçlayabilir. Bu süreçte, yaşadığınız olumsuzlukları çocuğunuza yansıtmamanız en doğru tutum olacaktır. Eğer eşinizle ilgili kötü yorum yaparsanız çocuğunuza karşı, onun bu süreci daha zor aşmasına sebep olabilirsiniz. Eğer çocuğunuzda davranış değişiklikleri görüyorsanız, çocuğunuz için çocuk ergen psikoloğuna başvurmanızı öneririm. Onun hislerini dinlemek ve anlamak bu aşamada önemlidir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi