İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilime ailevi problemlerimi anlatıyorum ve anlatma

Merhaba, 7 aylık inişli çıkışlı ite kaka giden bir ilişkim var. Birbirimizi çok seviyoruz henüz 19 yaşındayım o ise 26. Evlilik düşünüyoruz 2-3 sene sonrası için. Benim ailemde ciddi problemler var. Şiddet gördüm, babamdan darp raporu aldım. Babam bana seni gördüğümde şeytan görmüş gibi oluyorum dedi. Bir sürü hakaret etti yıllardır ve benim hiç arkadaşım olmadığı için bütün sorunlarımı sevgilimle paylaşıyorum. O ise bana bugün “Ailenle olan sorunlarını bana anlatmak zorunda değilsin içine de atabilirsin, onlar senin ailen ben gerçekten yoruldum” gibi şeyler söyledi. Bu cümlesi aldığım bütün kararları sorgulamamı sağladı. Ailemi sevgilime anlatarak hata mı yapıyorum? Babamın benden nefret etmesi yüzünden karşı taraftan teselli aramak için mi bunu yapıyorum? Artık anlattığım sorunlarımdan bıkmış gibi konuşuyor. Bu beni o kadar mahvediyor ki. Hem ailem hem sevdiğim adam bana bu şekilde davranınca ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Sürekli sinir krizine girip saatlerce ağlıyorum. Günlerce yemek yemiyorum yataktan dahi çıkmıyorum. Kendime eziyet mi ediyorum? Sevgilim benim iyiliğim için mi böyle söylüyor yoksa ben gerçekten her şeyi anlatarak hata mı ediyorum. Kimsem olmadığı için her şeyi ona anlatmak ona dert yanmak istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun ben gerçekten hiç iyi durumda değilim. Teşekkürler.
Tarih : 06.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığınız her ilişkideki konular özeldir. Her ilişkinizde de özel kalması gereken konular vardır. Ailenize ilişkinizdeki her sorunu anlatmadığınız gibi sevgilinize de ailenizdeki her problemi anlatmamanız gerekmektedir çünkü siz olan olaydan sonra affedici olsanız dahi 3. kişi bunlara karşı affedici olmayabilir ve karşınızdaki insanlara karşı olabilirler. Sizi en güzel anlayabilecek kişi sizsiniz, önce kendi içinizde problemi çözmeye çalışın eğer çözemezsiniz karşı tarafa durumu anlatabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi