İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sürekli kendi kendime konuşuyorum

Merhabalar. Bir sorunum var ve paylaşmak istiyorum ben hayatımın her anında yolda yürürken bir de oturup yemek yerken beklerken bir şeyler yaparken artık diğer normal insanlar gibi değilim bunları yaparken telefonla konuşuyorum ama aslında hattın diğer ucunda kimse olmuyor kendi kendimle konuşuyorum. Biliyorum kötü bir durum ama bu hep böyle artık. Bir yolda yürürken bile o yolu sessiz normal insan gibi yürüyemiyorum. Mutlaka telefonla konuşmam, daha doğrusu kendi kendimle konuşmam gerekiyor. Bazen konuştuğum şeyler normal şeyler olabiliyor bazen de insanların dikkatlerini üzerime çekebilecek şeyler. Ne yapmaya çalışıyorum ben? Bu yaptığım şey nedir? Deli miyim? Neden böyle yapıyorum? Nedir bu durum? Yalnızlık mı sevgi ve ilgi görme isteği mi? Ne bu beni bu dertten kurtarın lütfen.
Tarih : 11.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle bunu farkında olmanız güzel bir şey çünkü kendi kendinize konuşuyor olmanızın öncelikle sağlıksız bir davranış olmadığını hatta kendi düşüncelerinize cevap verdiğiniz konuşmalar olduğunu düşünebilirsiniz. Bu konuşmalar sizin kendi duygu ve düşüncelerinizin kontrolünü sağlar. Aslında telefonla konuştuğunuzda sosyal ihtiyacınızı karşılıyor olabilirsiniz ama bu konuyla alakalı doğru bir tedavi için psikologlarımızdan yardım almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi