İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocuğum tuvalet eğitimi konusunda çok huzursuz

09.09.2018 yılında 30 haftalık doğan kızım çok huzursuz. Erken uyku yok, geç yatıyor. Tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum, korkuyor sürekli olarak huzursuz ağlamaklı artık çok yorgunum ruhen bitkin bir durumdayım. Ne yapmam lazım, ne olur yardım edin.
Tarih : 25.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bu yaşlar tuvaleti eğitimini öğrenme yaşlardır fakat eğer çocuğunuzda tuvalete gitmekte bir direnç gözlemleniyorsa, yani çocuğunuz bu durumdan korku duyuyorsa, bir süreliğine eğitime ara verilmesi daha doğru olacaktır. Eğer bir direnç yok ama hala eğitime karşı olumsuz tavır sergiliyorsa, siz belli bir süre içeresinde öğretmek yerine, ona destek olabilirsiniz ve bu konuda sabırlı olmalısınız.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi