İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yks sürecim

Merhaba Üç yıldır mezuna kalıyorum. Sebebi ise evde yapabiliyorken sınava gelince stres ve sıkıntıdan dolayı bildiklerimi unutmam. Adeta hafızam o esnada siliniyor ve görme kaybı yaşadığım bile oldu son sınavda. Bu stres ve heyecanı nasıl atlatabilirim artık derse çalışma isteği bile gelmiyor içimden yine aynısı olacağını bildiğim için. Sanki boşa kürek çekiyor gibi hissediyorum.
Tarih : 09.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Kaygı eğer belirli bir düzeydeyse kişiyi motive eder ancak belirli bir düzeyin üzerine çıkarsa size zarar vermeye başlar. Kaygılarınızdan kaçmadan onları yakalayıp not almayı deneyin. Daha sonra bu yazdığınız kaygıların ne kadar gerçekçi olup olmadıklarını sorgulayın. Yerlerine gerçekçi baş etme cümlelerinizi yazın ve kaygılandığınız zamanlarda bu baş etme cümlelerini okumaya çalışın. Yine aynısı olacak diye düşünmek sizde beklenti anksiyetesi ortaya çıkarıyor. Bu cümleleri tekrar etmemeye çalışabilirsiniz. Tabi bunların yanında sınav yerini bir gün önceden görmek, sınav öncesi dengeli beslenmek, eşyalarınızı bir gün önceden hazırlamak gibi şeyler sizin stresinizi azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi